Liniowe łożyska kulkowe ROLLICO

Rollico
Reklama
Reklama

W ofercie ROLLICO Rolling Components pojawiły się liniowe łożyska kulkowe z serii EXC (standard) oraz EXCE (ekonomiczna), przeznaczone do współpracy z prowadnicami w postaci wałków liniowych. 

Zastosowano w nich podwójną bieżnię kulek wraz z opcją samowyrównania błędu prowadzenia. Zachowując dotychczasowe gabaryty łożyska udało się zwiększyć jego nośność oraz osiągnąć wysokie prędkości i przyspieszenia posuwu z minimalną pulsacją i niskim tarciem.

Reklama

Dzięki nowej technologii produkcji szlifowanych bieżni metalowych oraz selekcji kulek łożyskowych o optymalnych średnicach, łożyska zapewniają płynny ruch. Łożyska EXC lub EXCE wyposażone są w bieżnie oraz kulki łożyskowe ze stali nierdzewnej, a więc bez przeszkód można je stosować w agresywnym środowisku pracy.

Reklama

Źródło: Rollico

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama