Małe roboty ze sterowaniem KR C4

Kuka
Reklama
Reklama

Roboty z serii KR AGILUS firmy KUKA to rodzina niewielkich urządzeń o nośności 6 i 10 kilogramów zbudowanych z myślą o bardzo szybkim manipulowaniu podnoszonymi i przemieszczanymi elementami w bardzo krótkich odstępach czasowych (tzw. taktowaniu).

Roboty z opisywanej rodziny wykonano w otwartej architekturze i zaimplementowano w nich funkcje układu sterowania generacji KR C4. Do układu sterowania obok sterowania robotem, ruchem, przebiegiem i procesem włączone zostało także sterowanie zabezpieczeniami. Tym samym dzięki systemowi KR C4, nie tylko samo nadzorowanie jest łatwe i bezpieczne, technologia sterowania zapewnia przede wszystkim bezpieczne oddziaływanie na ruchy i prędkość pracy robota. Ponadto dostępne są rozszerzone pakiety oprogramowania przeznaczone do różnorodnych zastosowań i wymagań klienta. Do wykorzystanie w obrabiarkach istnieją już pakiety oprogramowania mxAutomation i KUKA.CNC, które umożliwiają wydajniejszą i łatwiejszą w obsłudze współpracę zespołów robotów i obrabiarek podczas produkcji.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama