Martin Winterstein dyrektorem generalnym ANCA Europe

Martin Winterstein dyrektorem generalnym ANCA Europe ANCA

Martin Winterstein przejmuje funkcję dyrektora generalnego ANCA Europe od Edmunda Bolanda od 1 listopada 2022 r., w kontekście osiągnięcia silnych wyników za rok finansowy 2021/2022, zdobycia udziału w rynku i pozyskania silnych zamówień klientów.

Europejski oddział, założony w 1991 r., rozwinął się pod względem wielkości, sprzedaży i zdolności do zastosowania produktów, serwisu i inżynierii. Dzięki centrum technologicznemu w Weinheim w Niemczech, długoletniemu centrum obsługi klienta w Coventry w Anglii oraz inżynierom sprzedaży i serwisu na wszystkich ważnych rynkach, wszyscy klienci ANCA cieszą się lokalnym wsparciem eksperckim ze strony firmy w tym regionie. 

– Podczas mojego czasu w ANCA widziałem, jak nasza oferta zachwyca rynki europejskie. Nasze rozwiązania technologiczne klasy premium, takie jak gniazdo produkcyjne AIMS i obrabiarka do kół zębatych GCX, przyciągnęły uwagę rynku od momentu wprowadzenia i nie możemy się doczekać, aby udowodnić ich potencjał w miarę instalowania różnych systemów w kolejnych miesiącach. Jestem przekonany, że dzięki naszym najnowszym i nadchodzącym innowacjom, wraz z silnym ukierunkowaniem na klienta, możemy pomóc branży narzędzi precyzyjnych i komponentów w budowaniu ich przewagi konkurencyjnej – skomentował Martin Winterstein.

– ANCA nadal koncentruje się na naszych klientach. Od dalszej poprawy naszego wsparcia posprzedażowego poprzez zasoby siły roboczej i utrzymywanie zapasów, do lepszego przełożenia naszej wiodącej na świecie technologii na spełnianie rzeczywistych wyzwań klientów. ANCA zatrudniła nowych pracowników i rozwinęła istniejących, a dzięki wysoko wykwalifikowanemu i zmotywowanemu zespołowi, odpowiedniemu portfolio produktów i strategicznemu dążeniu udało nam się zwiększyć naszą działalność w Europie – powiedział Edmund Boland, który opuszcza stanowisko general managera ANCA Europe, aby powrócić do siedziby w Australii. – Angażując się w kontakty z naszymi klientami i ogólnie z rynkiem na targach, w naszych salonach w Weinheim i Coventry oraz na miejscu, byliśmy w stanie udzielić właściwych odpowiedzi na bardzo indywidualne wymagania naszych klientów. Obejmowały one najnowsze osiągnięcia w zakresie maszyn, aplikacji i rozwiązań automatyzacyjnych, a także poruszały takie tematy jak niedobór wykwalifikowanej siły roboczej, potencjał łączności i zrównoważony rozwój.

W maju, na targach GrindingHub w Stuttgarcie, ANCA po raz pierwszy zaprezentowała publicznie swój zautomatyzowany system produkcyjny AIMS.

– Jestem wdzięczny za to, co zespół osiągnął, i jestem pewny, że z nowym kierownictwem możemy kontynuować tę drogę. Martin Winterstein wnosi doświadczenie i wiedzę oraz zapewni przywództwo, aby dalej rozwijać oddział – podsumował Edmund. 

ANCA jest jednym z wiodących światowych producentów szlifierek o unikatowej integracji pionowej. Obejmuje ona wszystkie główne komponenty mechaniczne, własną technologię napędu i sterowania oraz oprogramowanie do projektowania, symulacji i obsługi. Firma posiada portfolio od maszyn do zautomatyzowanych komórek, a rozwiązania ANCA są wykorzystywane do produkcji precyzyjnych narzędzi i komponentów dla różnych branż, od obróbki metalu i drewna, motoryzacji, przemysłu lotniczego po medycynę.

Na targach AMB w Stuttgarcie od 13 do 17 września ANCA prezentowała MX7 ULTRA jako światową premierę. Dzięki nanometrowej rozdzielczości osi, nowemu algorytmowi sterowania serwo, pomiarowi i kompensacji LaserUltra w procesie, kompensacji bicia całkowitego i kontroli temperatury silnika (MTC), maszyna ma na celu umożliwienie producentom narzędzi precyzyjnych maksymalizację jakości, wydajności i trwałości narzędzia. Oprócz MX7 ULTRA, ANCA zaprezentuje na targach AMB kolejne atrakcje, takie jak kompletny pakiet rozwiązań do produktywnej produkcji wysokiej jakości narzędzi do obróbki kół zębatych. W tym celu na stoisku będzie można zobaczyć na żywo ustawienie maszyny do obciągania erozyjnego Mitsubishi MP1200 i ANCA GCX do narzędzi skrawających.

Źródło: ANCA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę