Mata olejowa Mewa Multitex

Mewa
Reklama
Reklama

Wyciek niebezpiecznych cieczy w trakcie napraw maszyn stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego i często powoduje zabrudzenie stanowiska pracy. W skrajnych przypadkach może to być przyczyną nieszczęśliwych wypadków. Skutecznie chroni przed tym mata olejowa Mewa Multitex.

Mata olejowa podkładana pod naprawiane maszyny, urządzenia lub pojazdy, całkowicie zbiera skapujące ciecze, takie jak oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, smary itp. Są one wchłaniane z powierzchni maty i bezpiecznie gromadzone w jej rdzeniu, wykonanym ze specjalnej włókniny. Dzięki temu powierzchnia maty pozostaje zawsze sucha.

Reklama

Mata olejowa Mewa Multitex ma wiele zalet i dzięki temu doskonale sprawdza się w warsztatach naprawczych i w przemyśle:

  • jest lekka,
  • ma praktyczny format (60 x 90 cm),
  • jest bardzo chłonna,
  • nie jest odpadem.

Pomimo niewielkich rozmiarów i małego ciężaru, mata jest w stanie wchłonąć do trzech litrów cieczy. Jest przy tym bardzo praktyczna w zastosowaniu, bowiem można nią zabezpieczyć również większe powierzchnie wokół naprawianych maszyn i pod nimi, układając maty jedna obok drugiej, co pozwala stworzyć dużą powierzchnię wchłaniającą płynne nieczystości.

Reklama

Użytkownik otrzymuje matę olejową w ramach usługi pełnego serwisu firmy Mewa, tzn. w ustalonych w umowie odstępach czasowych brudne maty odbierane są od klienta, prane ekologicznie, a w razie potrzeby wymieniane na nowe, a następnie - już czyste - ponownie dostarczane są klientowi.

Mata nie stanowi przy tym odpadu w rozumieniu ustawy o odpadach, a usługa pełnego serwisu pozwala zredukować nakłady związane z odpadami i ich usuwaniem.

Źródło: Mewa

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama