Mauser Packaging Solutions otwiera w Polsce nowy zakład regeneracji

Mauser Packaging Solutions otwiera nowy zakład regeneracji Mauser Packaging Solutions

Nowa inwestycja firmy Mauser Packaging Solutions w Gliwicach poszerzy ofertę produktową w celu wsparcia rosnącego zapotrzebowania na zrównoważone opakowania w regionie.

Mauser Packaging Solutions to globalny lider w zakresie rozwiązań i usług w całym cyklu życia opakowań. Dzięki ostatnim inwestycjom w nowoczesne, zautomatyzowane urządzenia rozszerza swoją sieć regeneracji i możliwości produkcyjne z wykorzystaniem tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu (PCR) w Polsce. Inwestycje te wspierają zbieranie i dostarczanie regenerowanych kontenerów IBC i plastikowych beczek, a jednocześnie promują gospodarkę cyrkularną poprzez rozszerzone wykorzystanie PCR.   

Inwestycje w Gliwicach, w Polsce, to kolejny kamień milowy dla Mauser Packaging Solutions. Jesteśmy dumni z rozszerzenia naszych możliwości regeneracji i zdolności produkcyjnych serii Infinity w Europie. Dążymy do stworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości dla naszych klientów, a dzięki nowym możliwościom w Polsce robimy duży krok naprzód – powiedział Marcin Krzysteczko, Sales Director Poland.

Nowe możliwości regeneracji

Rozszerzenie możliwości w zakładzie w Gliwicach umożliwi firmie Mauser Packaging Solutions oferowanie usług regeneracji opakowań IBC i beczek plastikowych dla klientów w regionie. Regenerowane opakowania są dostępne w różnych specyfikacjach zarówno dla zastosowań UN, jak i non-UN. Regeneracja daje opakowaniom drugie życie, wycofując je ze składowisk odpadów i chroniąc zasoby naturalne. Dzięki rozwiązaniu Recover Syst-M klienci mogą łatwo zaplanować odbiór pustych pojemników IBC i plastikowych beczek ze swojego zakładu lub od swoich klientów.

Rozbudowa serii Infinity

Inwestycje w nową wielowarstwową maszynę do formowania rozdmuchowego beczek plastikowych pomogą zaspokoić rosnący popyt konsumentów na linię produktów Mauser Packaging Solutions z serii Infinity. Produkty serii Infinity są wytwarzane z wysokiej jakości żywicy pochodzącej z recyklingu o nazwie Recolene. Recolene jest produkowany we własnym zakresie z odpowiednich surowców, które osiągnęły koniec okresu użytkowania i zostały zebrane przez Recover Syst-M.

Nowa maszyna będzie wykorzystywana do produkcji plastikowych beczek idealnych do zastosowania w różnych gałęziach przemysłu. Zastosowanie żywicy z recyklingu daje materiałom plastikowym nowe życie, zmniejsza ilość odpadów przemysłowych, konserwuje surowce i zmniejsza emisję gazów cieplarnianych.

Oprócz regeneracji i rozszerzonych możliwości serii Infinity, nowy zakład produkcyjny pozwala nam zaoferować naszym klientom jeszcze większe bezpieczeństwo dostaw, elastyczność w realizacji zamówień, nowe możliwości produktowe oraz szansę na zmniejszenie ich śladu węglowego – powiedział Łukasz Wesołowski, kierownik zakładu.

Źródło: Mauser Packaging Solutions

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę