Ministerstwo zapewnia, że Bogdanka zachowa samodzielność

LW Bogdanka
Reklama
Reklama

Wiceminister Grzegorz Tobiszowski spotkał się z przedstawicielami spółki Lubelski Węgiel "Bogdanka". Oto efekty rozmów.

Wiceminister Tobiszowski spotkał się z kierownictwem spółki oraz przedstawicielami organizacji związkowych działających w lubelskiej kopalni. Rozmowy dotyczyły przyszłości spółki, jak i planów resortu energii wobec sektora paliwowo-energetycznego.

Reklama

W Ministerstwie Energii nikt nie rozpatruje włączenia „Bogdanki” do Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) ani zaangażowania kapitałowego tej kopalni w projekt naprawczy KHW – potwierdził wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podczas wizyty w spółce Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A, które odbyło się kilka dni temu.

Ponadto sekretarz stanu w ME stanowczo zaprzeczył doniesieniom o rzekomym zaangażowaniu kapitałowym „Bogdanki” w procesy restrukturyzacyjne KHW. – Zaangażowanie kapitałowe Enei w Polski Holding Węglowy jest błędnie interpretowane jako zaangażowanie „Bogdanki”. Stawianie sprawy w ten sposób to manipulacja – podkreślił wiceminister Tobiszowski.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Energii

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama