Ministerstwo zapewnia, że Bogdanka zachowa samodzielność

Wiceminister Grzegorz Tobiszowski spotkał się z przedstawicielami spółki Lubelski Węgiel "Bogdanka". Oto efekty rozmów.
Wiceminister Tobiszowski spotkał się z kierownictwem spółki oraz przedstawicielami organizacji związkowych działających w lubelskiej kopalni. Rozmowy dotyczyły przyszłości spółki, jak i planów resortu energii wobec sektora paliwowo-energetycznego.
– W Ministerstwie Energii nikt nie rozpatruje włączenia „Bogdanki” do Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) ani zaangażowania kapitałowego tej kopalni w projekt naprawczy KHW – potwierdził wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podczas wizyty w spółce Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A, które odbyło się kilka dni temu.
Ponadto sekretarz stanu w ME stanowczo zaprzeczył doniesieniom o rzekomym zaangażowaniu kapitałowym „Bogdanki” w procesy restrukturyzacyjne KHW. – Zaangażowanie kapitałowe Enei w Polski Holding Węglowy jest błędnie interpretowane jako zaangażowanie „Bogdanki”. Stawianie sprawy w ten sposób to manipulacja – podkreślił wiceminister Tobiszowski.
Źródło: Ministerstwo Energii