Misja, biznes i rozwój na targach Kompozyt-Expo

Kompozyt-Expo
Reklama
Reklama

Zakończyły się, trwające dwa dni targi Kompozyt-Expo. Organizatorzy wypełnili program prezentacjami branżowych nowości, networkingiem, a także eksperckimi prelekcjami – krótko mówiąc – dziesiąta, jubileuszowa edycja Kompozyt-Expo była wyjątkowa.

Powód do  świętowania

Podczas uroczystego otwarcia jubileuszowej – 10. edycji Kompozyt-Expo pani Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie Sp. z o.o. podziękowała i wręczyła wyróżnienia firmom, które współtworzyły tę wystawę od samego początku. - Nasi klienci i ich potrzeby są dla nas najważniejsze. Wielu naszych wystawców rozwijało się równolegle z targami. To dla nas wielka nobilitacja, gdy widzimy te firmy, jak rokrocznie są częścią tego wydarzenia. Cieszymy się, że Expo Kraków jest niezwykłym miejscem spotkań dla przedstawicieli tej – jakże ważnej w świecie branży przemysłowej. Odczuwam ogromną satysfakcję patrząc, jak wzrasta międzynarodowa ranga targów oraz z tego, że każda kolejna edycja Kompozyt-Expo znacznie skraca dystans targów do najlepszych światowych wydarzeń dedykowanych branży materiałów kompozytowych – podsumowywała pani wiceprezes.

Materiały kompozytowe mają zastosowanie na całym świecie - od biżuterii, przez sprzęt sportowy, medyczny, po samoloty i przemysł zbrojeniowy. Rozwój technologii kompozytowych należących do grupy "high-tech" i obniżające się koszty produkcji powodują, że ten materiał wykorzystuje się coraz częściej i chętniej. Duży wydźwięk miały słowa gościa specjalnego - Przemysława Świercza, kapitana reprezentacji Polski w AMP Futbolu, który wygłaszając mowę motywacyjną zachęcił naukowców i przedsiębiorców do dalszego rozwijania branży. - Im więcej zdobywałem wiedzy na temat kompozytów, tym bardziej uświadamiałem sobie, że moja proteza, kule czy cały sprzęt sportowy - buty, ochraniacze - to wszystko - to jest właśnie kompozyt. […] Ta branża zmienia świat i myślę, że zmienia świat na lepsze.

Reklama

Targi lubią biznes 

Dobrze zaplanowany udział w targach zawsze przynosi realne korzyści biznesowe. To wydarzenie jest doskonałym miejscem do spotkań, pozyskiwania klientów i optymalizacji sprzedaży. Często rezultaty widoczne są od razu, co podkreśla Alexander Wiesner, dyrektor sprzedaży austriackiej firmy Langzauner - Po drugim dniu mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Udało nam się znaleźć nowych klientów związanych z przemysłem kolejowym – są to firmy, których wcześniej nie znaliśmy. Mamy więc nadzieję, że kontakty nawiązane na targach zaowocują niebawem. Znaleźliśmy także czas, aby porozmawiać z dotychczasowymi klientami. Podsumowując - jestem zadowolony, także z profilu zwiedzających, którzy reprezentują różne branże […]. Tą opinie potwierdzają również inni wystawcy, m.in.: Leszek Prokopowicz, przedstawiciel Ameri-Pol Trading.

Reklama

Targi łączą

Organizatorzy monitorują trendy, szukają nisz, dostosowują imprezę do potrzeb klientów. W trakcie tegorocznej edycji, goście mogli poznać najnowsze surowce, materiały, produkty kompozytowe, maszyny i narzędzia stosowane do produkcji i obróbki materiałów oraz szeroką gamę usług dedykowanych tej branży (obróbka CNC kompozytów, usługi recyklingowe, badania i rozwój, usługi doradcze i szkolenia). Po raz drugi w historii targów został zorganizowany Salon Lab-Control, w którym firmy zaprezentowały akcesoria laboratoryjne, aparaturę analityczną, oprogramowanie, sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy, a także odbyły się krótkie prezentacje poruszające tematykę optymalizacji pracy laboratoriów.
Podczas tegorocznej edycji targów uwagę zwiedzających zwróciły trzy duże ekspozycje.

Pierwsza została zorganizowana pod wspólnym szyldem „Nauka dla Przemysłu”, na której uczelnie z Polski i zagranicy zaprezentowały swoją ofertę technologiczną, wyniki badań i własne produkty. Obecni byli przedstawiciele Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnik: Częstochowskiej, Krakowskiej, Lubelskiej, Łódzkiej, Śląskiej, Warszawskiej, Wrocławskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a także przedstawiciele Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie oraz Instytutu Fraunhofera w Poczdamie.

Targi współpracują i rozwijają

Podczas Kompozyt-Expo polscy i europejscy liderzy mieli niepowtarzalną okazję do wychwycenia nowych nurtów. Tegoroczny panel referatowy nie bez powodu nosił nazwę "Nauka dla Przemysłu". Dotyczył on trzech tematów. Rozpoczął się od zagadnień ekologicznych, a konkretnie recyklingu tworzyw kompozytowych. Drugi blok poruszył zagadnienia związane z kompozytami polimerowymi. Tematami przewodnimi były modyfikacje i innowacje w zakresie rozwoju tworzyw na bazie żywic. Ostatnią częścią sesji referatowej były prelekcje związane z kompozytami metalowymi i ceramicznymi oraz ich produkcją.

Dzięki Polskiemu Klastrowi Technologii Kompozytowych można było wziąć udział w strefie warsztatowej, która rozjaśniała, jakie trendy i innowacje panują w branży. Omówiono m.in.: technologie czyszczenia suchym lodem, nowe kompozyty w branży automotive czy zaawansowane technologie lekkie. Łącznie, podczas Kompozyt-Expo, przygotowano dla wystawców i zwiedzających 26 wystąpień prowadzonych przez naukowców, specjalistów i liderów branży. Nad jakością wystąpień czuwała Rada Programowa targów oraz główny partner wydarzenia - Polski Klaster Technologii Kompozytowych, którego głównym celem jest wspieranie polskiego biznesu kompozytowego w nawiązywaniu umów międzynarodowych.

Źródło: Kompozyt-Expo

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama