Mniej bankructw firm niż w 2013 r.

Pixabay
Reklama
Reklama

W styczniu zbankrutowały w Polsce 62 przedsiębiorstwa. To o 1/3 mniej niż w tym samym czasie roku poprzedniego, kiedy upadło 90 firm – wynika z raportu Euler Hermes Collections. Jego autorzy dodają jednak, że to dwa razy więcej niż 5 lat temu.

Eksperci Euler Hermes wyjaśniają, że wpływ na tegoroczne wyniki miała między innymi pogoda pozwalająca na kontynuowanie wielu prac pod koniec 2013 roku. Dzięki temu później zaczął się okres zimowego spowolnienia w budownictwie.

Autorzy raportu podkreślają przy tym, że sytuacji tej nie można jeszcze określić mianem przełomu. "Wciąż zakres prac i zamówień w budownictwie na kolejne miesiące jest niesatysfakcjonujący" - zaznaczają.

Lepiej niż w styczniu ubiegłego roku radzi sobie budownictwo i produkcja. Usługi i handel hurtowy - na razie bez zmian.
Jeśli chodzi o mapę upadłości w Polsce, to problem ten widoczny jest na Mazowszu, Śląsku oraz w województwie łódzkim. Lepiej jest na przykład w województwie kujawsko-pomorskim.

źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama