Najnowsza wersja oprogramowania Red Hat Virtualization

Reklama
Reklama

Najnowsza wersja profesjonalnego rozwiązania do wirtualizacji dla tradycyjnych maszyn wirtualnych (VM) jest już dostępna. Mimo iż strategia wirtualizacji zmierza w kierunku technologii chmurowych, to Red Hat Virtualization 4.4 wciąż zapewnia firmom możliwość wdrażania, konfigurowania i zarządzania infrastrukturą IT w tradycyjnej formie.

Najnowsza wersja Red Hat Virtualization została przeniesiona do systemu Red Hat Enterprise Linux 8.2 i oferuje lepszą integrację z OpenShift. Tym samym powstało rozwiązanie, które może być początkiem nowej generacji aplikacji w chmurze. 

Reklama

Od tradycyjnego modelu do chmury

Red Hat ma wyjątkową zdolność do dostarczania rozwiązań wirtualizacyjnych zarówno dla aplikacji tradycyjnych, jak i kontenerowych. Dzięki serii Virtualization jest w stanie dalej angażować się w dostarczanie klientom solidnych i stabilnych narzędzi do wirtualizacji centrów danych w oparciu o KVM.

Czerpiąc z systemu RHEL 8, Red Hat Virtualization 4.4 kontynuuje dostarczanie użytkownikom wszelkich udogodnień w zakresie stabilności, wydajności i bezpieczeństwa, dzięki którym kluczowe zadania biznesowe mogą być realizowane na najwyższym poziomie. Virtualization 4.4 to jeszcze więcej możliwości, które ułatwiają zarządzanie dużym środowiskiem wirtualnym. W ramach aktualizacji została poprawiona dostępność do danych o wydajności i pojemności wszystkich fundamentalnych zasobów przedsiębiorstwa, które teraz są lepiej widoczne dzięki nowym dashboardom Hurtowni Danych (DWH). Daje to dostęp do wymiernych wyników wraz z unikalnymi analizami i trendami, jak również dostarcza dane o aktualnym stanie sprzętu. Do istotnych ulepszeń należy dodać także łatwiejszą konfigurację sieci za pomocą NetworkManagera.

Reklama

Dodatkowo niedawno została ogłoszona wirtualizacja z Red Hat OpenShift Virtualization, stanowiąca kluczową funkcję platformy OpenShift. Jej celem jest pomoc organizacjom w przełamaniu barier związanych z aplikacjami pomiędzy infrastrukturą tradycyjną, a chmurową oraz rozszerzenie kontroli nad tymi rozproszonymi zasobami. Red Hat Virtualization 4.4 może teraz zarządzać maszynami wirtualnymi w systemie OpenShift poprzez OpenShift Virtualization, pomagając klientom modernizować ich wdrożenia na platformie Kubernetes. Dzięki dodaniu automatyzacji full-stack w Red Hat OpenShift 4.5, wdrożenie klastra OpenShift na istniejącej infrastrukturze Red Hat Virtualization 4.4 jest jeszcze łatwiejsze.

Red Hat oferuje również rozwiązania migracyjne, które umożliwiają wygodne przejście z maszyn wirtualnych do kontenerów.

Źródło: Red Hat

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama