Najwyższa w historii dywidenda PKN Orlen

PKN Orlen
Reklama
Reklama

PKN Orlen wypłacił w minionym tygodniu najwyższą w historii spółki dywidendę w wysokości 3 zł na akcję. To już piąty rok z rzędu, w którym koncern, zgodnie ze strategicznymi założeniami, konsekwentnie realizuje wypłaty dywidendy.

Decyzją Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia z rekordowego zysku netto PKN Orlen za rok 2016 na poziomie 5,36 mld zł blisko 1/4 trafi na rachunki akcjonariuszy spółki. Systematyczny wzrost dywidendy na akcję (DPS), zgodnie z celami strategicznymi PKN Orlen, realizowany jest przy zachowaniu bezpiecznych parametrów finansowych z uwzględnieniem aktualnej i prognozowanej sytuacji koncernu.

Reklama

Łącznie na wypłatę dywidendy przeznaczono w tym roku 1,283 mld zł. Pozostała część zysku netto PKN Orlen za 2016 r. trafi na kapitał zapasowy spółki. Do tej pory najwyższą kwotę dywidendy PKN Orlen wypłacił za 2004 r., kiedy wyniosła ona 2,13 zł na akcję. Z kolei w 2000 r. na pierwszą w historii dywidendę PKN Orlen za rok 1999 przeznaczył 21 mln zł, czyli 0,05 zł na jedną akcję.

Reklama

Źródło: PKN Orlen

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama