Nakamura zaprezentuje najszybszą jak dotąd tokarkę na targach EMO 2023

Nakamura zaprezentuje najszybszą tokarkę na targach EMO Nakamura-Tome

Podczas wrześniowych targów EMO w Hanowerze Nakamura-Tome zaprezentuje swoją najnowszą wielozadaniową, precyzyjną tokarkę CNC z podwójnym wrzecionem. Wkrótce dostępne w Wielkiej Brytanii w ofercie Engineering Technology Group (ETG), nowe centrum Nakamura-Tome WY-100V zostanie zaprezentowane na targach EMO pod hasłem "Szybciej niż najszybciej".
 

Dla tych, którzy znają markę Nakamura od ETG z siedzibą w Wellesbourne, WY-100V, która będzie centralnym elementem stoiska B34 w hali 17 na EMO, zapowiada się jako przełomowa maszyna z wieloma nowymi technologiami, które skrócą czas cyklu bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. 

Siedem lat po wprowadzeniu na rynek poprzedniej maszyny WY-100II, nowa WY-100V została opracowana w celu przeniesienia wielozadaniowej produktywności na zupełnie nowy poziom. Aby zminimalizować czas bezczynności, Nakamura opracowała nową technologię o nazwie "Chrono Cut". Nowe oprogramowanie "Chrono Cut" minimalizuje czas bezczynności podczas produkcji bez uszczerbku dla dokładności, nawet bez zmian warunków cięcia. W rezultacie Nakamura z powodzeniem skróciła czas cyklu nawet o 30% w wielu przykładach obróbki skrawaniem.

Opracowano nowe rozwiązania sprzętowe i programowe w celu poprawy dokładności, co przekłada się na szybszą produkcję masową. Co więcej, w zakresie sterowania zastosowano różne techniki w celu skrócenia czasu bezczynności. Jest to całkowicie nowa wielozadaniowa tokarka, która jest szybsza i zwiększa produktywność.

Nowa maszyna zaprezentuje również ulepszony system NT Thermo Navigator. To oprogramowanie do kompensacji wzrostu temperatury wykorzystuje informacje o temperaturze całej maszyny do wykonywania skutecznych korekt. Umożliwia to dalszą poprawę precyzji, którą uzupełnia nowo zaprojektowana struktura maszyny, minimalizująca wpływ wzrostu temperatury. Nowa 6-calowa tokarka uchwytowa WY-100V będzie dostępna w wersjach o średnicy pręta 42, 51 i 65 mm i maksymalnej długości toczenia 588 mm.

W maszynie wielowrzecionowej prędkość ma ogromne znaczenie. Skracając czas cyklu dzięki szybkiej maszynie, można wykonać dużą liczbę detali w tym samym czasie i przy tym samym nakładzie pracy. Pomaga to klientom zaoszczędzić koszty produkcji w trudnych sytuacjach związanych z cięciem kosztów i łagodzi obawy związane z napiętymi terminami dostaw – mówi Shogo Nakamura, dyrektor generalny Nakamura-Tome.

Źródło: Nakamura-Tome

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę