Neutralne węglowo dozowniki w ofercie Tork

Neutralne węglowo dozowniki w ofercie Tork Tork

Tork, jako pierwsza marka w Europie, ogranicza i kompensuje emisję dwutlenku węgla w całym cyklu życia wybranych dozowników do mydła, papieru toaletowego i ręczników do rąk.

Poprzez połączenie redukcji emisji dwutlenku węgla i kompensacji w całym cyklu życia produktu – od surowców po utylizację – marka Tork osiągnęłą neutralność pod względem emisji CO2 dla szerokiej gamy swoich dyspenserów. Od maja 2023 r. w ofercie Tork w Europie jest dostępnych 27 rodzajów dozowników neutralnych węglowo, co potwierdza certyfikat ClimatePartner. 

Właścicielem marki Tork jest Essity, światowy lider branży higienicznej i ochrony zdrowia, jednocześnie firma o wiodących ambicjach i celach w zakresie zrównoważonego rozwoju. Tork od początku swojego istnienia, tj. od 1968 r., urzeczywistnia to podejście w oferowanych produktach i usługach. 

Obecność dozowników neutralnych pod względem emisji CO2 to dla nas powód do radości i kolejny kamień milowy na drodze do osiągnięcia zerowej wartości netto emisji gazów cieplarnianych. Zaletą dyspenserów jest to, że nie tylko skutecznie zapewniają doskonałą higienę, ale także zmniejszają negatywny wpływ na środowisko. Te produkty pomogą naszym klientom spełnić ich ambicje - mówi Reneé Remijnse, dyrektor ds. komunikacji w zakresie zrównoważonego rozwoju w firmie Essity.

Essity ograniczyła emisję dwutlenku węgla w przypadku 27 rodzajów dozowników Tork, wykorzystując do produkcji certyfikowaną odnawialną energię elektryczną. Aby osiągnąć neutralność węglową, pozostała emisja dwutlenku węgla jest rekompensowana poprzez inwestycje w projekty klimatyczne we współpracy z organizacją ClimatePartner. Wspólne działania polegają na zapewnianiu czystej wody pitnej w Kambodży, ochronę lasów w Indonezji oraz dostarczenie energooszczędnych kuchenek w Indiach.

Część systemów dozowania pozwala ograniczyć zużycie nawet o 40%. Możliwość instalacji czujnika ułatwia monitorowanie poziomu napełnienia wkładu, a sensor - bezdotykowo wydzielając produkt – znacząco poprawia higienę. Łatwość użytkowania produktów potwierdza certyfikat Szwedzkiego Towarzystwa Reumatologicznego „Easy-to-use”.

Źródło: Tork

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę