Tork organizuje szkolenie dla personelu z zakresu higieny rąk

Szkolenie dla personelu z zakresu higieny rąk Tork

Z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk, co roku obchodzonego 5 maja, Tork, marka firmy Essity, lider na rynku profesjonalnej higieny, udostępniła personelowi toruńskiej placówki szkolenie VR. 

Marka od wielu lat wspiera działania Światowej Organizacji Zdrowia i nie omija okazji, by przypominać pracownikom ochrony zdrowia o znaczeniu higieny rąk. Z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk, pracownicy Wojewódzkiego Szpitala w Toruniu mieli okazję poznać i wypróbować szkolenie Tork “Czyste ręce”. Uczestnicy poruszali się w wirtualnym świecie wykorzystując zestaw VR. Pod opieką przedstawiciela marki stawiali czoła licznym sytuacjom zaczerpniętym z codziennej pracy na szpitalnym oddziale.

Szkolenie Tork wspiera menedżerów i personel medyczny w tworzeniu bezpiecznego środowiska opieki. Oparty na „momentach higieny rąk wg WHO” trening, to pomocne rozwiązanie, które inspiruje pracowników i angażuje ich w zdobywanie wiedzy. Szkolenie jest dostępne zarówno w opcji VR, jak i na urządzenia mobilne i stacjonarne. Po sukcesie interaktywnego szkolenia Tork “Czyste ręce” dla szpitali, Tork rozszerzył swoją ofertę o trening przeznaczony dla placówek opieki długoterminowej.

Z myślą o najmłodszych, we współpracy ze szpitalem, marka Tork przed wejściem głównym placówki zorganizowała 3 strefy aktywności dla dzieci. W pierwszej z nich, odbywały się zajęcia w ramach Szkoły mycia rąk Elli. Ich głównym celem było promowanie odpowiednich nawyków mycia rąk. Wykorzystując broszury dotyczące higieny, gry i kolorowanki, Tork wraz z dziećmi zmienił mycie rąk w dobrą zabawę. W kolejnej strefie na uczestników czekał Karol Bączkowski, najbardziej znany zawodowy ratownik medyczny w Polsce, który potrafi w atrakcyjny i przystępny sposób dzielić się wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy.  

– To był bardzo aktywny czas. Wielką satysfakcję daje mi ćwiczenie z dziećmi, bo uważam, że to szczególnie ważne, by zwiększać świadomość i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy już od najmłodszych lat. Oczywiście dzieci zdobywają tę wiedzę adekwatnie do swojego wieku, sprawności rąk, koordynacji, siły fizycznej i jeszcze kilku czynników, więc różne zadania przygotowaliśmy dla 5-latków i dla 10-latków. Najważniejsze, że udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym i uczyć się w atmosferze zabawy – podsumował swój udział w wydarzeniu Karol Bączkowski.

Ostatnią atrakcją był ambulans. Dzięki uprzejmości pracowników szpitala dzieci miały możliwość zobaczyć wnętrze pojazdu, obejrzeć z bliska sprzęt medyczny ratujący życie oraz zapoznać się z wyposażeniem karetki.

Cieszymy się, że razem z marką Tork możemy promować higienę rąk i znaczenie profilaktyki wśród najmłodszych. Personel szpitala wziął także udział w wirtualnym szkoleniu „Czyste ręce”, będącym doskonałą okazją dla pracowników, aby zweryfikować wiedzę w zakresie higieny i utrwalić nawyki zgodnie ze światowymi standardami – powiedział po wydarzeniu dr n. med. Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala w Toruniu.

Źródło: Tork

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę