Niecały miesiąc do targów STOM. Szykuje się rekordowa edycja

Niecały miesiąc do targów STOM. Szykuje się rekordowa edycja Targi Kielce

Po dwóch latach Salon Technologii Obróbki Metali, czyli popularne targi STOM, powraca do swojego tradycyjnego, wiosennego terminu. Jak zapowiadają organizatorzy, na miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenie to zapowiada się niezwykle imponująco.

W 7 halach wystawowych na 17 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej swoje produkty i usługi będzie prezentować w dniach od 5 do 7 kwietnia ponad 300 wystawców, jednak liczba ta wciąż może się zwiększyć. Te rewelacyjne wręcz statystyki są m.in. następstwem udanej, zeszłorocznej edycji targów. Targi STOM 2021, które ze względu na pandemię odbyły się wyjątkowo jesienią, zgromadziły ponad 350 firm z 25 krajów świata w sześciu halach targowych na powierzchni ponad 14 tys. m2. Imprezę odwiedziło blisko 10 tys. zwiedzających profesjonalistów.

Zdecydowana większość wystawców była zadowolona zarówno z samej frekwencji, jak i liczby przeprowadzonych rozmów biznesowych. Trudno się więc dziwić, że apetyt na kolejne profesjonalne spotkania bezpośrednie wciąż rośnie.

Tradycyjnie już na targach STOM będą miały miejsce prezentacje nowoczesnych maszyn CNC, obrabiarek i frezarek, urządzeń do formowania i obróbki blach, pokazy cięcia metali, laserów i technologii laserowych, pokazy spawalnicze oraz robotów przemysłowych, pokazy drukarek 3D (zaprezentowanych zostanie ok. 150 egzemplarzy drukarek 3D).

To jednak tylko kilka przykładów tego, co będzie się działo w halach kieleckiego ośrodka. Targom towarzyszyć będą spotkania merytoryczne. Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej i PAN we współpracy z Targami Kielce organizuje np. coroczne Seminarium Obróbki Laserowej. Seminarium swoją tematyką obejmie wszystkie rodzaje technologii laserowych powszechnie wykorzystywanych w przemyśle, jak: cięcie, spawanie, modyfikację powierzchni, technologie przyrostowe, kształtowanie laserowe oraz każde inne zastosowania laserów w obróbce materiałów.

Przypomnijmy, że w ramach Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce odbędą się targi STOM-Tool, STOM-Blech&Cutting, STOM-Laser, STOM-Robotics, STOM-Fix, Control-STOM, Kielce Fluid-Power, Expo-Surface, Spawalnictwo, Dni Druku 3D i Targi TEiA.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę