Niemiecka hartownia stawia na Seco/Warwick
Oetzbach Edelstahl, hartownia, która od prawie stu lat zajmuje się dostarczaniem usług związanych z obróbką termiczną metali, zakupiła kolejne urządzenie Seco/Warwick. Jest to piec próżniowy Vector z wysokociśnieniowym hartowaniem gazowym 15 bar abs. oraz opcją nawęglania niskociśnieniowego, azotowania niskociśnieniowego oraz wymrażania. To trzeci piec próżniowy Seco/Warwick, który trafi do niemieckich zakładów Oetzbach Edelstahl.
Urządzenie zamówione przez Oetzbach Edelstahl to standardowe rozwiązanie próżniowe średniej wielkości, rozbudowane o liczne opcje. Vector daje możliwość zastosowania szerokiego wachlarza procesów: od hartowania przez nawęglanie, azotowanie czy wymrażanie. Piec próżniowy o rozmiarze komory grzejnej 600x600x900 mm umożliwia sprawną obróbkę cieplną części narzędzi i maszyn. Jest to sprawdzona konstrukcja, która wyróżnia się dużą liczbą opcji: nawęglaniem próżniowym FineCarb, azotowaniem wstępnych dla technicznego nawęglania PreNitLPC, azotowaniem niskociśnieniowym LPN oraz węgloazotowaniem niskociśnieniowe LPCN.
– Tego typu piece próżniowe są bardzo chętnie wybierane przez hartownie usługowe, ponieważ przy stosunkowo niewielkich rozmiarach, zapewniają szerokie spektrum procesów. Naszą specjalizacją jest dostarczanie urządzeń pod specyficzne potrzeby usługowych hartowni. Pracujemy dla największych przedsiębiorstw w tej branży. Zaufali nam m.in. Härtewerk Chemnitz GmbH, słoweńska hartownia MIHEU, austriacki R&W Härtetechnik, Aalberts Surface Technologies., Kuczma czy brazylijskie Tecnovacum – komentuje Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni Seco/Warwick.
Wysoki standard
Piec do próżniowej obróbki cieplnej Vector to sprawdzona rozwiązanie dla przemysłu, któremu zaufali zarówno producenci wykonujący obróbkę cieplną we własnym zakresie, jak i hartownie usługowe. Piec umożliwia szeroki zakres procesów, w tym hartowanie, odpuszczanie, wyżarzanie, przesycanie, lutowanie twarde i spiekanie, a także nawęglanie pod niskim ciśnieniem. W piecu powstają czyste, jednorodne części o wysokiej jakości i powtarzalnej dokładności, które się nie utleniają. Jego wszechstronności dorównuje jedynie jego niezawodności.
Zamówiony przez hartownię Oetzbach Edelstahl piec to już trzecie rozwiązanie z segmentu próżni, które trafi do parku maszynowego niemieckiego przedsiębiorstwa. Urządzenie wyróżnia chłodzenie kierunkowe, które pozwala chłodzić w sposób dynamiczny. Wyposażony jest także w opcję nawęglania i azotowania próżniowego, które pozwalają przeprowadzać precyzyjne procesy zwiększenia twardości powierzchniowej stali podczas całego procesu termicznego. Wreszcie dodatkową funkcją jest system wymrażania ciekłym azotem, który poprawia dokładność wymiarową detali i zwiększa ich twardość (możliwość schładzania ładunku do -80°C).
– Vector jest bardzo ciekawym projektem, ponieważ możemy go modyfikować w zależności od potrzeb Partnerów. Ta uniwersalność połączona z dedykowanymi funkcjami sprawia, że Vectory każdorazowo są odpowiedzią na konkretne zapotrzebowanie klientów. Dzięki temu piece próżniowe Vector pracują na całym świecie. Jesteśmy dumni, że rozwiązanie to sprawdza się w tak wielu branżach i czyni go jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie urządzeń do obróbki cieplnej metali, przez co staje się piecem pierwszego wyboru – dodaje Korecki,.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Niemiecka jakość obróbki
Oetzbach Edelstahl jest hartownią założoną przez Alberta Ewalda Oetzbacha w 1927 r. i od blisko 100 lat znajduje się w rękach rodziny Oetzbach. Oetzbach Edelstahl oferuje swoim klientom bardzo szeroki wachlarz procesów obróbki cieplnej dużej gamy gatunków stali. Doświadczenie oraz szeroki park maszynowy umożliwiają zajęcie pozycji lidera w swoim regionie wśród firm zajmujących się dostarczaniem kompleksowych usług w zakresie obróbki cieplnej materiałów stalowych.
– Mieliśmy potrzebę zwiększenia mocy przerobowych obecnej hartowni oraz poszerzenie wachlarza oferowanych procesów stali w próżni. Piec próżniowy od Seco/Warwick zwiększy naszą wydajność. Nie bez znaczenia jest istotna poprawa efektywności procesów zważywszy na oszczędność energetyczną, wydajność komory grafitowej oraz czystość i szybkość. Dodatkowe opcje, które zamówiliśmy, czyli FineCarb, PreNitLPC, LPN oraz LPCN reprezentują najnowszą technologię i sprawią, że będziemy się rozwijać. Seco/Warwick jest wiarygodnym partnerem w zakresie obróbki cieplnej metali, a w zakresie urządzeń próżniowych jest bez wątpienia pierwszym wyborem rynku – powiedział Robin Oetzbach z Oetzbach Edelstahl.
Źródło: Seco/Warwick