"Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w Produkcji". Relacja z wydarzenia

Axon Media
Reklama
Reklama

Już piąty raz, ale po raz pierwszy w Legnicy, dnia 11 maja 2016, firma Axon Media zorganizowała konferencję techniczną z cyklu „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w Produkcji”. Z uwagi na pierwszą edycję konferencji o tej tematyce w rejonie gdzie zlokalizowana jest m.in. specjalna strefa ekonomiczna, konferencja wzbudziła bardzo duże zainteresowanie kadry inżynierskiej wielu okolicznych przedsiębiorstw.

W konferencji uczestniczyło ponad 100 uczestników, którzy mieli okazję nawiązać kontakty i zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi szeroko pojętego Utrzymania Ruchu przedstawianymi przez 21 wystawców konferencji oraz wysłuchać 11 niezwykle interesujących referatów merytorycznych. Dodatkowo patroni medialni konferencji przygotowali wiele darmowych numerów liczących się tytułów prasowych poruszających tematykę ogólno przemysłową w tym utrzymania ruchu. Po sesji referatowej zarejestrowani wcześniej uczestniczy konferencji mogli skorzystać z darmowych warsztatów dotyczących osiowania wałów maszyn zorganizowanych przez firmę EC Systems.

Reklama

Merytorycznie tematyka konferencji związana była z narzędziami i metodami podnoszenia niezawodności i utrzymywania maszyn i urządzeń w ruchu przy wykorzystaniu różnorodnych narzędzi i środków technicznych.

W zakresie niezawodności instalacji i procesów przemysłowych Wojciech Halkiewicz z firmy 7bar zaprezentował bardzo ciekawy referat dotyczący kontroli stanu sieci sprężonego powietrza i optymalizacji kosztów eksploatacji systemów sprężonego powietrza w przedsiębiorstwach w obszarach produkcji, przesyłu i poboru sprzężonego powietrza.

Kontynuację tematyki odnoszącej się do poprawy efektywności funkcjonowania maszyn i urządzeń można było znaleźć w referatach Grzegorza Pieniążka z firmy EC Systems i Pawła Rutkowskiego z firmy KameryIR. Grzegorz Pieniążek omówił kluczowe zagadnienia dotyczące osiowania wałów maszyn i laserowych pomiarów geometrycznych, a także prezentacji możliwości rozwiązań szwedzkiej firmy Easy-Laser. Natomiast prezentacja Pawła Rutkowskiego dotyczyła detekcji nieprawidłowości w funkcjonowania maszyn i instalacji przemysłowych z zastosowaniem termografii w podczerwieni.

Na konferencji pojawiły się zagadnienia dotyczące niezawodności funkcjonowania instalacji elektrycznych i układów automatyki przemysłowej. W tej grupie tematycznej mogliśmy wysłuchać ciekawy referat Daniela Oszczędnego z firmy Balluff dotyczący inteligentnej sensoryki i efektywnego okablowania maszyn i urządzeń, prezentację Jakuba Wójcika z firmy SABUR na temat monitorowania i optymalizacji zużycia energii elektrycznej oraz innych mediów w zakładach przemysłowych oraz referat Mariusza Pajkowskiego z firmy Lapp Kabel omawiający typowe nieprawidłowości spotykane w przemysłowej instalacji elektrycznej.

W trakcie konferencji słuchacze mogli wysłuchać również ciekawą prezentację Arkadiusza Rodaka z firmy ASTOR dopowiadający na pytanie: Jak zredukować ilości awarii i skrócić czasy przestojów z wykorzystaniem oprogramowania CMMS?

Powiązane firmy

Reklama

Na konferencji nie zabrakło również zagadnień związanych ze skutecznym rozwiązywaniem problemów luzujących się śrub i nakrętek, o których mówił Krzysztof Włodarz z firmy HEICO Poland oraz ekonomicznych i technicznych aspektów stosowania rozwiązań modułowych omawianych przez pana Piotra Gwiazdę z firmy item Polska.

Konferencję zamknęły dwa referaty wygłoszone przez Marka Fidali i Kamila Radom reprezentujących partnerów merytorycznych konferencji, czyli Politechnikę Śląską i Instytut Doskonalenia Produkcji. Szczególnie optymistyczny wydźwięk miał referat pana Kamila Radom, który przez pryzmat zagadnień dotyczących wskaźników utrzymania ruchu starał się odpowiedzieć na pytanie: Jak odzyskać czas?

Uczestnicy konferencji mieli okazje wymienić się uwagami i szerzej przedyskutować zagadnienia omawiane w trakcie wystąpień podczas przerw kawowych zaplanowanych przez organizatorów. Podczas przerw możliwe było również zapoznanie się z ofertą partnerów konferencji i wymianę doświadczeń w zakresie zagadnień utrzymania ruchu w rożnych dziedzinach przemysłu.

Ostatnim wydarzeniem przygotowanym przez organizatorów było losowanie trzech sześciopaków rzemieślniczego Browaru Prost z Wrocławia. Na zakończenie konferencji wszyscy uczestniczy otrzymali imienne certyfikaty potwierdzające udział w konferencji.

Według opinii różnych uczestników, konferencja miała wysoki poziom merytoryczny a prezentowana tematyka pozwoliła uczestnikom na zapoznanie się z aktualnymi trendami w zakresie efektywnego zapewnienia niezawodności i ciągłości produkcji w przemyśle.

Kolejna konferencja na temat znaczenia diagnostyki, monitorowania i pomiarów w Utrzymaniu Ruchu odbędzie się 15 czerwca w Bydgoszczy i będzie to nasza ostatnie spotkanie w tym półroczu. Po wakacjach przedstawiciele Utrzymania Ruchu zostaną zaproszeni 14 września do Białegostoku oraz 12 października do Szczecina.

MM Magazyn Przemysłowy był patronem wydarzenia.

Źródło: Materiał organizatora

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama