Norwegia z silnym udziałem politycznym w targach Hannover

Norwegia z silnym udziałem politycznym w targach Hannover Hannover Messe

Premier Norwegii Jonas Gahr Støre, norweski minister handlu Jan Christian Vestre i norweski minister energii Terje Aasland wezmą udział w największych na świecie targach branżowych. Silna obecność polityczna wzmacnia partnerstwo norwesko-niemieckie skoncentrowane na przyspieszeniu transformacji w kierunku zielonego przemysłu.

Jonas Gahr Støre, premier Norwegii

Premier Norwegii Jonas Gahr Støre przemówi podczas oficjalnej ceremonii otwarcia targów Hannover Messe 2024 w dniu 21 kwietnia. 22 kwietnia kanclerz Niemiec Olaf Scholz dołączy do Støre'a, aby otworzyć pawilon narodowy Norwegii i rozpocząć tradycyjną wycieczkę po halach wystawowych.

Jan Christian Vestre, norweski Minister Handlu i Przemysłu, oraz Terje Aasland, norweski Minister Energii, również wezmą udział w Hannover Messe. 22 kwietnia Vestre wystąpi na konferencji UE "Inwestowanie w przemysł europejski", organizowanej przez Komisję Europejską. 23 kwietnia Aasland dołączy do wicekanclerza Niemiec Roberta Habecka, aby otworzyć konferencję "Renewable Dialog - North Sea Energy Hub". Obaj norwescy ministrowie odwiedzą również wystawiające się firmy z Norwegii i innych krajów.

Kraj partnerski Norwegia

Norwegia jest krajem partnerskim targów Hannover Messe 2024. Pod hasłem "Pionierzy zielonej transformacji przemysłowej" wystawcy w Pawilonie Norweskim w hali 12 prezentują produkty i rozwiązania, od baterii, wychwytywania i składowania dwutlenku węgla oraz systemów energetycznych po sztuczną inteligencję, Przemysł 4.0 i technologię materiałową. Wystawcy w pawilonie norweskim w hali 13 prezentują bezpieczne rozwiązania w zakresie wytwarzania, transportu, magazynowania i dystrybucji wodoru. Pawilon norweski w hali 12 oferuje również codzienny program sceniczny, który koncentruje się na takich tematach, jak czysta energia, zielone centra danych, transformacja przemysłowa i morska energia wiatrowa.

Źródło: Hannover Messe

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę