Ścisła współpraca pomiędzy Hannover Messe i Niemieckiego Stowarzyszenia Robotyki

Współpraca pomiędzy Hannover Messe i German Robotics Assoc Hannover Messe

Temat robotyki jest integralną częścią targów Hannover Messe. Roboty wszystkich rozmiarów i kształtów – od robotów przemysłowych i cobotów po autonomiczne roboty mobilne – można znaleźć na terenach wystawowych wiodących na świecie targów przemysłowych.

Szczególną atrakcją w tym roku jest Park Aplikacji w hali 5, który ma silnego partnera w postaci Niemieckiego Stowarzyszenia Robotyki (DRV). Misją DRV jest między innymi promowanie i wspieranie wykorzystania robotyki w Niemczech. Biorąc pod uwagę niedobór wykwalifikowanych pracowników, niewątpliwie istnieje potencjał w tym kierunku, a Niemcy zajmują piąte miejsce za Chinami, Japonią, Koreą i USA w globalnym porównaniu.

Dzięki ekspertom w dziedzinie robotyki z DRV mamy po swojej stronie partnerów, z którymi na targach Hannover Messe  będziemy dalej rozwijać tematykę robotyki w połączeniu z automatyzacją. Nie ma lepszego miejsca na świecie do zaprezentowania różnorodnych przykładów zastosowań robotycznych – mówi Hubertus von Monschaw, dyrektor globalny Hannover Messe w Deutsche Messe.

DRV będzie wyłącznym partnerem Parku Aplikacji w nadchodzącym roku. W szczególności młode firmy z branży robotyki i start-upy zaprezentują tam różnorodne spektrum możliwych zastosowań robotów, a także interakcji między ludźmi, maszynami i sztuczną inteligencją. Odwiedzający mogą z pierwszej ręki zapoznać się z automatyzacją opartą na robotyce i wypróbować ją samodzielnie. Jedną z głównych atrakcji są systemy transportowe bez kierowców, które w imponujący sposób pokazują, że w przyszłości można będzie zrezygnować z kierowców w wielu obszarach działalności.

Ta platforma wystawiennicza oferuje odwiedzającym Hannover Messe wyjątkową okazję do zaangażowania się w nowe technologie i dowiedzenia się, w jaki sposób robotyka, sztuczna inteligencja i automatyzacja mogą pomóc w rozwiązaniu ogromnych wyzwań stojących przed przemysłem – entuzjazmuje się Helmut Schmid, dyrektor generalny DRV.

Kongres robotyki 6 i 7 lutego w Hanowerze

Nieco ponad dwa miesiące przed targami Hannover Messe, 13. Kongres Robotyki odbędzie się w dniach 6 i 7 lutego 2024 r. w Akademii Technologicznej w Hanowerze. Podczas sesji plenarnych lub warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami i trendami w dziedzinie robotyki, których będą mogli doświadczyć z pierwszej ręki na targach Hannover Messe. DRV odgrywa aktywną rolę jako partner rozwojowy programu.

Źródło: Hannover Messe 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę