Nowa jakość w firmie Bolarus

Autodesk
Reklama
Reklama

Bolarus SA - jeden z największych krajowych producentów urządzeń chłodniczych i niskotemperaturowych - rozpoczął wdrożenie najnowszych wersji Autodesk Vault Professional, rozwiązania do zarządzania dokumentacją i danymi projektowymi.

Wdrożenie to ma na celu przyspieszenie i podnoszenie jakości procesu projektowania i wytwarzania produktów.
Oprogramowanie dostarczyła firma MAT, Autoryzowany Partner Autodesk, która realizuje także cały proces wdrożenia.

Reklama

Spółka Bolarus zatrudnia blisko 250 specjalistów i od 50 lat oferuje szeroką gamę różnorodnych rozwiązań chłodniczych produkowanych z wykorzystaniem najnowszych technologii. Sprawne zarządzanie tymi zasobami okazało się dla spółki wyzwaniem.

„Skomplikowanie i różnorodność naszych produktów jest bardzo duża. Aby łatwo utrzymać kontrolę nad dokumentacją techniczną i efektywnie zarządzać bieżącymi oraz nowymi projektami, podjęliśmy decyzję o wdrożeniu rozwiązania Autodesk Vault Professional - niezbędnego do realizacji tych celów. Naszą ideą było również odejście od dokumentów drukowanych na rzecz dostępu do dokumentacji elektronicznej" - powiedział Marek Hładyszewski, Prezes Zarządu BOLARUS SA.

Inżynierowie działu projektowego wykorzystują w codziennej pracy także inne rozwiązania Autodesk, m.in. Autodesk Inventor, AutoCAD. Wybór Autodesk Vault Professional był zatem naturalną możliwością usprawniania pracy i rozszerzenia funkcjonalności tych rozwiązań. Bardzo istotnym elementem okazała się również integracja z systemami ERP.

Reklama

„Zdecydowaliśmy się na półautomatyczną integrację Autodesk Vault z MS Dynamics AX (dawne Axapta), polegającą na eksportowaniu z Autodesk Vault do AX plików zawierających listę materiałów (BOM). Jeżeli materiałów użytych do konstrukcji urządzenia nie ma w bazie materiałowej AX, wówczas automatycznie są zakładane" - mówi Grzegorz Piwowarczyk, kierownik działu IT.

Realizowane wdrożenie obejmuje analizę, wybór i zainstalowanie oprogramowania, stworzenie szablonów plików eksportowanych z Autodesk Inventor, integrację z ERP, szkolenia i konsultacje. Dalsze plany rozwoju systemu dotyczą sukcesywnego poszerzania jego funkcjonalności poprzez tworzenie dokumentacji montażowej, czy też wyszukiwarki części zamiennych dla działu serwisu.

www.bolarus.com.pl, www.mat.net.pl, www.autodesk.pl 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama