Nowa wersja robota ABB IRB 360

ABB
Reklama
Reklama

Podwyższony udźwig, szybkie tempo pracy, mniejsza powierzchnia instalacyjna, możliwość montażu większych chwytaków - to najważniejsze cechy nowej wersji robota ABB IRB 360.

Imponujące jest również tempo pracy robota - wykonuje on do 100 cykli na minutę przy maksymalnym obciążeniu. Dodatkowo IRB 360 wymaga najmniejszej powierzchni instalacyjnej spośród wszystkich robotów typu delta o udźwigu większym niż 3 kg.

Reklama

Pomimo większego udźwigu, zasięg robota nie został zmniejszony i wynosi 1130 mm. Warty podkreślenia jest również fakt, że zoptymalizowana została także konstrukcja flanszy mocującej robota, dzięki czemu możliwe jest zamontowanie większych chwytaków (przeznaczonych do produktów większych gabarytowo). Prezentowana wersja IRB 360 nadaje się do zbierania dużych, zafoliowanych produktów.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama