Nowe rozwiązania znakowania przewodów i kabli w oparciu o pierwsze w branży innowacje

Nowe rozwiązania do znakowania przewodów i kabli Coleman International

Na rynek trafiła nowa seria drukarek przemysłowych ink jet 9750 E firmy Markem-Imaje, która na rynku polskim jest reprezentowana przez Coleman International. To pierwsze w branży innowacyjne rozwiązanie do znakowania i kodowania produktów przemysłu wytłaczania.

Gama trzech modeli drukarek (9750 E, 9750 E+ i 9750 Ew+) to obecnie jedne z najbardziej zaawansowanych na rynku rozwiązań do oznaczania i kodowania przewodów i kabli. Składają się na to: pierwsza w historii przemysłowa drukarka atramentowa pracująca zarówno z atramentami czarnymi barwnikowymi, jak i kolorowymi pigmentowymi oraz zupełnie nowa dedykowana głowica drukująca z kontrolą prędkości strugi (ang. Jet Speed Control). Takie rozwiązanie pozwala zachować prawidłową szerokość i czytelność nadruku na przewodach, unikając efektu „harmonijki” powstającego w przypadku kodowania niektórych typów przewodów.

Drukarka 9750 E zapewnia elastyczną integrację w środowisku fabryki Przemysłu 4.0, a także jeden z najwyższych wskaźników dostępności. 9750 E jest jedynym koderem z 24-stykowym interfejsem, który można dostosować do dowolnego sygnału wybranego przez producenta (z ponad 70). Przekłada się to na łatwe połączenie z linią produkcyjną. Drukarka ta została zaprojektowana z myślą o zminimalizowaniu przestojów związanych z serwisowaniem, a czas między przeglądami do 18 000 godzin to jeden z najdłuższych okresów w branży.

znakowane przewody i kable

Markem-Imaje jest jednym z głównych, nielicznych dostawców przemysłowych drukarek atramentowych, oferującym atramenty nie zawierające MEK’u (metyloetyloketonu), które sprawdzają się w branży kabli i przewodów. Gama tych szczególnych materiałów charakteryzuje się mniejszym zużyciem i zmniejszoną emisją lotnych związków organicznych LZO (ang. VOC) nawet o 40% i do 60% przy  wykorzystaniu trybu oszczędzania. Ponadto, nawet w przypadku pracy z atramentami na bazie MEK’u, podczas korzystania z trybu oszczędzania redukcja emisji LZO sięga 35%. Obie opcje są dostępne we wszystkich modelach drukarek 9750 E Markem-Imaje, co sprawia, że stają się znaczącym wkładem w bardziej zrównoważoną linię produkcyjną.

Źródło: Coleman International

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę