Nowy system Hypertherm – Powermax30XP

Reklama
Reklama

Hypertherm, producent systemów do cięcia plazmą, laserem i strumieniem wody, ogłosił dzisiaj premierę nowego systemu do cięcia plazmowego Powermax30 XP, który zapewnia wysoką wydajność w kompaktowej obudowie.

Nowy system jest o 50% bardziej wydajny niż jego poprzednik – Powermax30, jednak zachowuje jego niewielką masę i małe wymiary. Charakteryzuje się konstrukcją typu „dwa w jednym”, która gwarantuje bardzo wydajne cięcie grubego metalu oraz dokładne cięcie cienkiego metalu z wykorzystaniem materiałów eksploatacyjnych FineCut. Zalecana wydajność cięcia to 10 mm, a możliwość odcinania to 16 mm.

Reklama

„Podobnie jak wprowadzony poprzednio system Powermax125®, nowy system Powermax30 XP jest starannie zaprojektowany, tak aby dostarczać więcej mocy do palnika niż niektóre konkurencyjne systemy o dużym natężeniu prądu” – mówi Erik Brine, menedżer produktu do spraw systemów Hypertherm Powermax. „Ponadto nowy system Powermax30 XP jest wyposażony w przeprojektowany palnik Duramax oraz materiały eksploatacyjne charakteryzujące się dwukrotnie większą trwałością niż materiały do systemu Powermax30 XP. Dzięki temu pozwala obniżyć ogólne koszty eksploatacji” – dodaje Brine.

Ten system, podobnie jak pozostałe systemy z rodziny Powermax, jest łatwy w obsłudze i wyposażony w proste elementy sterowania. Dodatkowo jest wytrzymały i niezawodny dzięki zgodności z systemem Hypertherm Certified, który zapewnia wydajność w najbardziej wymagających środowiskach.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama