Noże tokarskie składane do przecinania i wcinania

Noże tokarskie składane do przecinania i wcinania PAFANA

Pabianicka Fabryka Narzędzi PAFANA to spółka stawiająca na doskonalenie procesów projektowania i wytwarzania narzędzi skrawających. Początkowe lata istnienia firmy to produkcja narzędzi dla potrzeb rolnictwa i rzemiosła. Kolejnym etapem było wprowadzenie do produkcji narzędzi skrawających ze stali szybkotnących oraz z wlutowaną płytką skrawającą z węglików spiekanych. W 1974 r. Pabianicka Fabryka Narzędzi zakupiła licencję szwedzkiej firmy SECO na konstrukcję i proces produkcyjny noży tokarskich składanych.

Doskonalenie procesów projektowania i wytwarzania narzędzi skrawających i wdrażanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych pozwala spółce oferować wyroby spełniające wymagania nowoczesnego parku maszynowego. Spółka stosuje energooszczędne, ekologiczne, nowoczesne technologie, zapewniając konkurencyjność jej wyrobów wobec najlepszych firm narzędziowych. Tym razem PAFANA zachęca do zapoznania się z ofertą znaną jako Strong Blade System (noży tokarskich składanych do przecinania i wcinania).

Grafika

 

Tabelka

Noże tokarskie składane, przecinaki listwowe 155.19-..-. z płytkami wymiennymi PSN mocowanymi siłami sprężystości to nowoczesne narzędzia służące do przecinania detali o dużych średnicach i wykonywania głębokich wcięć promieniowych. Płytka mocowana jest w gnieździe noża przy użyciu specjalnego klucza (155.19-KLUCZ) którym „rozwiera” się powierzchnie mocujące.

Grafika

 

Grafika

Grafika
Płytki Pafana: PSN 2,00-5,00

Zaletami są: ustalenie płytki na dwóch powierzchniach pryzmatycznych i jednej powierzchni płaskiej z jednoczesnym zamocowaniem siłami sprężystości pozwala uzyskać bardzo dobrą sztywność, dokładnośći powtarzalność mocowania, co zapewnia trwałość płytki wymiennej i całego narzędzia.

1. Do mocowania przecinaków listwowych 150.19-..-., 151.19-..-., 155.19-..-. należy stosować oprawki PTND oraz PTNn.

Grafika

Jednym z najważniejszych warunków poprawnej pracy przecinaków jest zapewnienie prostopadłego ustawienia narzędzia w stosunku do osi przedmiotu obrabianego (jak na rys. 1). Krawędź skrawająca powinna być ustawiona w stosunku do osi przedmiotu obrabianego na wysokości +/-0,1 (korzystniejsze jest ustawienie powyżej osi, jak na rys. 2).

Grafika

W czasie obróbki należy obficie podawać chłodziwo bezpośrednio na krawędź skrawającą.

Źródło: PAFANA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę