O priorytetach rozwojowych podczas Forum Ekonomicznego

ARP
Reklama
Reklama

Drugieg dnia Forum Ekonomicznego w Krynicy odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju ze środowiskiem start-upów. W pawilonie Ministerstwa Rozwoju premier Beata Szydło podkreślała, że dla Polski i polskiego rządu, nie ma w tej chwili większego priorytetu niż rozwój.

- Musimy stawiać na innowacyjność, kreatywność, naukę i młodość . W rządzie jest bardzo dobry klimat dla rozwoju – zaznaczyła premier Beata Szydło.

Reklama

W drugim dniu Forum, tak jak w pierwszym, odbyło się wiele wydarzeń z udziałem wicepremiera Morawieckiego i wiceministrów rozwoju. Szef resortu wspólnie z premier Beatą Szydło spotkał się ze środowiskiem start-upów. Przedstawiciele rządu mówili o możliwym wsparciu państwa dla ich rozwoju. Wcześniej obejrzeli projekty opracowane przez polskie młode firmy, m.in. dynamo wytwarzające o wiele więcej prądu, niż tradycyjne urządzenie tego typu czy drukarki 3D. O innowacyjnych przedsięwzięciach, wicepremier rozmawiał też z Caroline Atkinson, wiceprezes Google Inc.

Premier wcześniej uczestniczył też w panelu "Mieszkanie +" - Rozwój gospodarczy w dużej mierze zależy od dostępu do kapitału i zaawansowania stosowanych technologii, ale nie mniej od zasobów pracy i jej jakości. Dlatego koniecznym jest zwiększanie dostępności mieszkań. Zatem program taniego budownictwa jest absolutnie fundamentalny – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Reklama

Poinformował m.in. o planowanym uproszczeniu prawa budowlanego, w tym kwestii związanych z zagospodarowaniem przestrzennym.

Na zakończenie wizyty w Małopolsce, wicepremier Morawiecki odwiedził firmę Newag – polskiego producenta taboru szynowego.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama