Omron wprowadza na rynek urządzenie VT-X850

Omron wprowadza na rynek urządzenie VT-X850 Omron

Firma Omron wprowadziła na rynek urządzenie VT-X850 – rozwiązanie automatycznej kontroli rentgenowskiej (3D CT AXI) opartej na technologii 3D tomografii komputerowej, które opracowano z myślą o spełnieniu krytycznych potrzeb w zakresie kontroli pojazdów elektrycznych (EV) i w sektorze produkcji elektroniki. 

Urządzenie VT-X850 stanowi odpowiedź na złożoność kontroli dużych, skomplikowanych i gęstych materiałów. Łączy ono innowacyjną konstrukcję z najnowszą technologią. Dzięki integracji wysokonapięciowej lampy rentgenowskiej i sztucznej inteligencji (AI) urządzenie VT-X850 zapewnia szybkość, dokładność i łatwość obsługi. Nowe urządzenie rentgenowskie VT-X850 usprawnia proces kontroli modułów montażowych, koncentrując się przede wszystkim na złączach i urządzeniach zasilających, z naciskiem na wykrywanie pustych przestrzeni lub niewystarczającej ilości lutu.

Powiązane firmy

Omron Electronics

Naszym celem było stworzenie rozwiązania, które nie tylko odpowiada na problemy techniczne, ale także umożliwia przeprowadzanie skutecznych i wydajnych kontroli specjalistom na wszystkich poziomach zaawansowania – powiedział Kevin Youngs, kierownik ds. sprzedaży w regionie EMEA, przedstawiciel działu zajmującego się systemami kontroli w firmie Omron Europe. – Urządzenie VT-X850 podkreśla zaangażowanie firmy Omron w napędzanie innowacji, które łączą wyrafinowanie technologiczne z dostępnością dla użytkowników.

Najważniejsze cechy urządzenia VT-X850:

  • Wyższa prędkość i większa powtarzalność: zastosowanie wysokonapięciowej lampy rentgenowskiej (do 160 kV) zapewnia rejestrację stabilnych i wyraźnych obrazów w krótszych odstępach czasu, nawet w przypadku skomplikowanych materiałów, takich jak radiatory lub odlewy z aluminium.
  • Obsługa dużych i ciężkich modułów: konstrukcja urządzenia mieści moduły o wysokości do 335 mm i wadze do 40 kg, zapewniając szerokie możliwości zastosowania i wszechstronność.
  • Kontrola wspomagana sztuczną inteligencją (AI): binaryzacja za pomocą AI zapewnia doskonałe przetwarzanie obrazu, dzięki czemu urządzenie VT-X850 jest łatwym w obsłudze rozwiązaniem dla osób o zróżnicowanej wiedzy technicznej.
  • Automatyczne wykrywanie lutu i pustych przestrzeni: innowacyjna konstrukcja eliminuje zależność od ustawień ręcznych, zapewniając precyzyjne i wydajne kontrole bez konieczności posiadania specjalistycznych umiejętności.

Poprawa komfortu użytkowania

Wysuwana konstrukcja urządzenia VT-X850 ułatwia konserwację i wymianę lampy rentgenowskiej za pomocą podnośnika ręcznego. Urządzenie zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o spełnieniu rosnących wymagań związanych z kontrolą skomplikowanych i twardych materiałów, zwłaszcza na rozwijającym się rynku pojazdów elektrycznych.

W miarę rozwoju rynku pojazdów elektrycznych potrzeba posiadania precyzyjnych, wydajnych i przyjaznych dla użytkownika rozwiązań z zakresu kontroli staje się kluczowa – dodał Kevin Youngs. – Urządzenie VT-X850 stanowi idealny wybór dla producentów, którzy dążą do nienagannej kontroli jakości skomplikowanych i zróżnicowanych materiałów oraz komponentów.

Źródło: Omron 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę