Firmy Omron i Neura Robotics zaprezentowały nową linię robotów kognitywnych

Nowa linia robotów kognitywnych od Omron i Neura Robotics Omron

Firmy Omron, dostawca rozwiązań w dziedzinie automatyki przemysłowej, oraz Neura Robotics, lider innowacji w dziedzinie robotyki kognitywnej, ogłosiły niedawno strategiczne partnerstwo mające na celu zrewolucjonizowanie wydajności produkcji dzięki zaawansowanym technologiom automatyzacji kognitywnej opartym na sztucznej inteligencji. Współpraca ta została podkreślona podczas targów Automate, gdzie obie firmy zaprezentowały nową serię inteligentnych robotów kognitywnych (iCR) firmy Omron.

Powiązane firmy

Omron Electronics

Urządzenie Omron iCR, wywodzące się z linii MaiRA firmy Neura Robotics, wykorzystuje zintegrowane czujniki i technologie AI, aby zaspokoić potrzeby klientów przemysłowych w zakresie elastyczności, produktywności i wydajności. Roboty te mogą być wyposażone w opcjonalny zintegrowany czujnik wizyjny 3D, intuicyjny, przyjazny dla użytkownika interfejs oraz zaawansowaną architekturę bezpieczeństwa Neura zapewniającą lepszą wydajność i bezpieczeństwo.

Potencjał nowego robota został zaprezentowany na targach Automate podczas trójwymiarowej demonstracji zbierania śmieci. To demo zapewni wgląd w to, jak automatyzacja kognitywna oparta na sztucznej inteligencji może zwiększyć i na nowo zdefiniować wydajność i elastyczność procesów produkcyjnych. Zaprezentowana została także imponująca integracja wszechstronnej platformy sterowania Sysmac firmy Omron, podkreślając jej zdolność do usprawniania złożonych operacji.

Firmy Omron i Neura Robotics zaprezentowały nową linię robotów kognitywnych zdjęcie w treści artykułu

Nasz strategiczny sojusz z firmą Omron oznacza nową erę w automatyce przemysłowej, rewolucjonizując światowy rynek robotyki. Dzięki inteligentnemu robotowi kognitywnemu iCR eliminujemy użycie bariery, rozszerzanie zastosowań i wyznaczanie nowych standardów branżowych w produkcji – powiedział David Reger, założyciel, dyrektor generalny i wizjoner w firmie Neura Robotics.

Jesteśmy podekscytowani ogłoszeniem kolejnego kroku w naszej współpracy z Neura. Omron iCR reprezentuje nasze zaangażowanie w przesuwanie granic automatyzacji przemysłowej i wprowadzanie innowacji w sektorze produkcyjnym. Jesteśmy pewni, że jesteśmy w stanie dostarczać najnowocześniejsze rozwiązania, które zaspokoją zmieniające się potrzeby naszych klientów i jeszcze bardziej ugruntują pozycję firmy Omron jako lidera w dziedzinie automatyzacji – powiedział Olivier Welker, prezes i dyrektor generalny Omron Robotics and Safety Technologies.

Źródło: Omron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę