Open House Pleszew – w świecie nowoczesnej obróbki

Raven Media

W zeszłym tygodniu (w dniach 17–20 października) w Pleszewie odbyło się wydarzenie Open House Pleszew zorganizowane przez DMG MORI Polska oraz FAMOT Pleszew. Firma DMG MORI zaprezentowała swoje najbardziej zaawansowane technologicznie obrabiarki, w tym wyposażone w systemy automatyzacji.

Redakcja MM Magazynu Przemysłowego uczestniczyła w tym wydarzeniu. Mieliśmy możliwość zapoznać się z nowoczesnymi obrabiarkami DMG MORI, również z tymi produkowanymi lokalnie w Pleszewie serii CLX, CMX oraz M i T, a także system automatyzacji PH 150.

Powiązane firmy

DMG MORI Polska Sp. z o.o.
Raven Media


W fabryce FAMOT Pleszew mieliśmy okazję zwiedzić m.in. Wydział Obróbki Mechanicznej, Halę Obróbki XXL (gdzie z najwyższą dokładnością mogą być obrabiane korpusy o wadze do 40 ton), Hartownię, Szlifiernię, Magazyn Części.

Największe wrażenie zrobiła na nas jednak nowa (właśnie otwarta) Hala Montażu Komponentów. Jest ona jedną z najnowocześniejszych hal w Polsce, o najwyższym poziomem efektywności energetycznej, w pełni ekologiczna i przyjazna dla środowiska. Na jej dachu znajduje się instalacja fotowoltaiczna o mocy 400 kW, która zmniejszy zużycie energii o 26%. Dodatkowo budynek wyposażony jest w klimatyzację, która utrzymuje stabilną temperaturę w zakresie +/- 0,5-1 stopni Celsjusza przez 24 godziny na dobę.

Raven Media


W trakcie tego wydarzenia o najnowszych trendach i innowacjach w obróbce wiórowej opowiadali partnerzy organizatorów, m.in. takie firmy jak: SCHUNK, Fuchs Oil, Haimer, Mitutoyo, Renishaw, Arco, Sandvik Coromant, Narzędzia Skrawające Tools, ALGRA oraz AMS International.

W Pleszewie spędziliśmy bardzo intensywny i interesujący dzień. Już teraz zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnej edycji Open House – warto tutaj przyjechać.

Galeria artykułu

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę