Cyfrowy bliźniak obrabiarki CNC

Cyfrowy bliźniak obrabiarki CNC DMG Mori i Siemens DMG MORI

Firmy Siemens i DMG MORI zaprezentowały pierwszego na otwartej platformie Siemens Xcelerator cyfrowego bliźniaka obrabiarki CNC. Rozwiązanie to wykorzystuje obrabiarkę firmy DMG MORI oraz natywny cyfrowo układ sterowania Sinumerik One i oprogramowanie Xcelerator firmy Siemens.

Cyfrowy bliźniak obrabiarek umożliwi przełomowe ulepszenie procesu obróbczego, które pozwoli sprostać współczesnym wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem, elastycznością produkcji i czasem wprowadzenia produktu na rynek. Cyfrowy bliźniak pomoże zapobiegać błędom programowania, które mogą przyczynić się do uszkodzenia prawdziwej maszyny. Umożliwia także do 40% szybsze rozpoczęcie produkcji i znaczne ograniczenie zużycia energii przez rzeczywistą maszynę.

Powiązane firmy

DMG MORI Polska Sp. z o.o.

Cyfrowy bliźniak obrabiarki może również pomóc zminimalizować nawet o 75% bezproduktywny czas pracy maszyny. Wynika to z tego, że testowanie i uruchamianie programów zostaje przeniesione z rzeczywistej maszyny do świata wirtualnego.

Cyfrowe bliźniaki zmienią relacje i interakcje między dostawcami i klientami w całym cyklu życia obrabiarki. Dzięki DMG MORI Digital Twin umożliwiamy naszym klientom osiągnięcie wyższej produktywności poprzez przeniesienie nieproduktywnych zadań z maszyny do świata wirtualnego. Jako otwarta, cyfrowa platforma biznesowa Siemens Xcelerator przyspieszy naszą cyfrową transformację – tłumaczy Alfred Geißler, dyrektor generalny DMG MORI AG.

Sinumerik One to najbardziej zaawansowany system CNC dla wysoce produktywnych obrabiarek, oparty na płynnej interakcji świata wirtualnego i rzeczywistego. Dzięki swojemu cyfrowemu bliźniakowi Sinumerik One jest kluczowym elementem cyfrowej transformacji i pomaga całkowicie wirtualnie symulować i testować procesy obróbki. Umożliwia to pełne programowanie, symulowanie i optymalizację programów NC w środowisku wirtualnym przed faktycznym wyprodukowaniem detali.

Dzięki temu partnerstwu Siemens i DMG MORI demonstrują na platformie Siemens Xcelerator możliwości, jakie oferuje wspólne i kompleksowe wykorzystanie cyfryzacji w zakresie produktywności, szybkości, elastyczności, a tym samym przyszłej rentowności. Dotyczy to zarówno użytkowników maszyn, jak i producentów obrabiarek. Podejście Siemens Xcelerator, które polega na łączeniu różnych partnerów w ekosystem z korzyścią dla wszystkich, zostało w imponujący sposób zaprezentowane w partnerstwie pomiędzy firmą Siemens i DMG MORI – dodaje Achim Peltz, dyrektor generalny Siemens Motion Control.

Otwarta cyfrowa platforma biznesowa Siemens Xcelerator tworzy potężny ekosystem partnerów, którzy wspólnie przyspieszają transformację cyfrową. Siemens Xcelerator składa się z wybranego portfolio produktów, usług i rozwiązań.

Źródło: Siemens, DMG Mori

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę