Otwarte wyzwania dla innowatorów

Otwarte wyzwania dla innowatorów Software République

Atos, Dassault Systèmes, Orange, Grupa Renault, STMicroelectronics i Thales i członkowie Software République prezentują pierwsze otwarte wyzwanie dla innowatorów. Konkurs rozpoczął się 6 września i będzie otwarty dla start-upów, przedsiębiorców, specjalistów, instytutów badawczych i naukowców oraz wszystkich, którzy chcą mieć wkład w rozwój mobilności w Europie. Od kandydatów wymaga się złożenia projektów zrównoważonych i inteligentnych rozwiązań z zakresu mobilności, bazujących na danych dostarczonych przez członków Software République.

Od momentu powołania do życia Software République, w kwietniu 2021 r., sześć tworzących ją firm pracuje nad nowoczesnymi rozwiązaniami i systemami z zakresu mobilności. W ramach stymulowania innowacyjności w otwartym systemie firmy: Atos, Dassault Systèmes, Orange, Grupa Renault, STMicroelectronics i Thales, organizują konkurs o nazwie „The Mobility 4.0 Challenge by the Software République”. To pierwszy raz, gdy sześć dużych europejskich korporacji łączy siły, aby dostarczyć dane, narzędzia, platformy sprzętowe i oprogramowanie, know-how i doświadczenie, dając kandydatom szansę na stworzenie innowacyjnych rozwiązań T&M.

Wykorzystując dane dostarczone przez członków Software République, kandydaci mogą wybrać jeden z poniższych pięciu motywów przewodnich: doskonalenie doświadczeń użytkowych w kontekście aut elektrycznych, multimodalne ułatwienia dostępu, transport inteligentny, cyberbezpieczeństwo, a także kategorię otwartą. Uczestnicy konkursu mają wyjątkową okazję, aby przedstawić swoje pomysły największym graczom z sektora mobilności i technologii cyfrowych. Zakwalifikowani kandydaci uzyskają dostęp do danych niezbędnych do realizacji projektu oraz mogą liczyć na wsparcie ekspertów z Software République, którzy pomogą im sformułować propozycję wartości i opracować prototyp według ich pomysłu. Oprócz potencjalnych możliwości przemysłowych, jakie się z tym wiążą, zwycięzcy skorzystają z ekspozycji medialnej na światowej sławy wystawie technologicznej, a ponadto będą mogli korzystać z przestrzeni biurowej w jednej z placówek partnerskich Software République.

W skład jury wchodzą przedstawiciele każdej z sześciu firm działających pod egidą Software République. Są to: Sophie Proust, EVP group chief technology officer, Atos Group, Laurence Montanari, VP transportation & mobility industry, Dassault Systèmes, Frédéric Vacher, head of innovation 3DExperience Lab, Dassault Systèmes, Jean-Marc Lafond, IoT portfolio director, Orange Innovation, Luc Julia, scientific director, Renault Group, Gilles Le Borgne, EVP engineering, Renault Group, Frédérique Le Grevès, executive vice president, France Public Affairs, STMicroelectronics & president and CEO, STMicroelectronics France, i Stéphane Royer, group chief data officer, Thales.

Kandydaci mogą składać aplikacje przez sześć tygodni w terminie od 6 września do 13 października 2021 r. Na podstawie wstępnej kwalifikacji zostaną wyłonione najlepsze zgłoszenia, których autorzy zostaną zaproszeniu do etapu tworzenia prototypów, który potrwa od 20 października do 20 listopada. W terminie od 20 listopada do 6 grudnia uczestnicy będą mieli dwa tygodnie na przygotowanie się do zaprezentowania projektu przed jury. W grudniu zostaną także wyłonieni zwycięzcy konkursu.

Źródło: Software République

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę