Partner NASA oraz F1 po raz czwarty postawił na Seco/Warwick

Partner NASA oraz F1 po raz czwarty postawił na Seco/Warwick Seco/Warwick

Europejski dostawca komponentów dla przemysłu lotniczego i zbrojeniowego, partner NASA oraz Formuły 1, po raz czwarty wybrał rozwiązania Seco/Warwick. Tym razem zakupił poziomy piec dwukomorowy CaseMaster Evolution z hartowaniem olejowym i LPC.

CaseMaster Evolution pierwszym wyborem

Dwukomorowy, poziomy piec próżniowy z hartowaniem olejowym składa się z komory grzejnej i przedsionka załadowczo-wyładowczego wraz z wanną hartowniczą. Chłodzenie wsadu może być przeprowadzone w dwóch różnych ośrodkach: dynamicznie w gazie obojętnym (1,5 bar abs) oraz w oleju hartowniczym. System grzejny zapewnia szybkie i równomierne nagrzewanie wsadu również w niskich temperaturach, co pozwala na znaczne skrócenie czasu nagrzewu. Wysokowydajny system cyrkulacji oleju zapewnia doskonałą penetrację wsadu, dzięki czemu jest on chłodzony bardzo szybko i równomiernie. Dostarczone urządzenie umożliwia m.in. realizację procesów obróbki cieplnej oraz cieplno-chemicznej jak nawęglanie próżniowe. Urządzenie będzie służyć do obróbki cieplnej m.in. części lotniczych.  

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

– CaseMaster Evolution wyróżnia się nie tylko dwukomorową konstrukcją, ale przede wszystkim poprawą jakości procesu, redukcją kosztów, zwiększoną wydajnością i elastycznością produkcji. Jest to jeden z najchętniej wybieranych, przez branżę lotniczą, pieców do obróbki metali. Piec umożliwia zaimplementowanie dobrych praktyk stosowanych w obróbce cieplnej – mówi Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Próżni Seco/Warwick. – Partner posiada dwa nasze urządzenia w Azji i jedno w USA. Kolejne zamówienie to dla nas dowód, że jesteśmy pierwszym wyborem partnera. Cieszy, że możemy ponownie współpracować – dodaje M. Korecki.  

Nowa hartownia, niższe koszty

Dotychczasowa hartownia w europejskich zakładach Partnera wymagała czasochłonnego i kosztownego procesu przygotowania do rozpoczęcia pracy nad daną serią elementów. Piece atmosferowe muszą być utrzymywane w ciągłej gotowości. Wyłączanie i wychładzanie ich jest z punktu ekonomicznego mniej opłacalne niż utrzymanie urządzeń w gotowości produkcyjnej. Niesie to za sobą duże koszty utrzymania produkcji. Stąd zmiana technologii jest ogromna korzyścią ekonomiczną i ekologiczną. 

CaseMaster Evolution to piec, który można włączać i wyłączać bez dodatkowych nakładów czasu i energii. Rozwiązanie Seco/Warwick jest oszczędne i tańsze w eksploatacji. Piec bowiem nie wymaga utrzymywania go w czasie postoju na określonych parametrach temperaturowych, jak to ma miejsce w tradycyjnych gazowych piecach.  

Wysokie loty z Seco/Warwick

Branża lotnicza to jeden z czołowych odbiorców urządzeń Seco/Warwick. Piece Grupy pracują dla najważniejszych producentów części lotniczych na całym świecie. Urządzenia dedykowane temu przemysłowi muszą spełniać szereg wymagających norm jakościowych. Kluczowe w zaopatrywaniu lotnictwa jest doświadczenie oraz najwyższa jakość, którą Seco/Warwick gwarantuje.  

Niewielu producentów potrafi tak jak Seco/Warwick dostarczyć piec, który radzi sobie w hartowni, która ma niesamowicie dużą różnorodność w zakresie obrabianych elementów jak i technologii w których się porusza. 

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę