parts2clean – rozwiązania w zakresie wydajnego i zrównoważonego czyszczenia części

parts2clean – rozwiązania w zakresie czyszczenia części parts2clean

Wystawcy na parts2clean dostarczą informacji na temat różnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jednocześnie prezentując rozwiązania w zakresie dostosowanego, wydajnego i zrównoważonego czyszczenia wstępnego, pośredniego i końcowego. Program towarzyszący 20. edycji wiodących międzynarodowych targów części przemysłowych i czyszczenia powierzchni, które odbędą się w dniach 26-28 września 2023 r. w Centrum Wystawowym w Stuttgarcie w Niemczech, również dostarczy istotną wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie.

Komponenty do innowacyjnych produktów stają się coraz bardziej kompaktowe i złożone praktycznie we wszystkich sektorach przemysłu. Jednocześnie rosną wymagania dotyczące wydajności i niezawodności produktów. Powoduje to znacznie większą wrażliwość części na zanieczyszczenia i pozostałości obróbki z procesu produkcyjnego. Czystość cząstek stałych i warstw wymagana do zapewnienia wysokiej jakości i bezpiecznego funkcjonowania produktów nie może być zatem osiągnięta za pomocą jednego etapu czyszczenia na końcu produkcji. Konieczna jest raczej ocena każdego etapu przetwarzania, na przykład frezowania, formowania, powlekania lub montażu, pod kątem jego wpływu na czystość techniczną całego produktu. 

Zadania związane z czyszczeniem części i powierzchni stały się w ostatnich latach nie tylko bardziej zróżnicowane, ale także bardziej wymagające – mówi Christoph Nowak, dyrektor projektu w Deutsche Messe AG. – W związku ze zmienionym spektrum zadań wystawcy na targach parts2clean zaprezentują przyszłościowe rozwiązania optymalnie dostosowane do danego etapu produkcji, geometrii i materiału komponentów, a także wymagań dotyczących zanieczyszczenia i czystości. I to niezależnie od tego, czy jest to kwestia czyszczenia wstępnego, pośredniego czy końcowego.

Takie podejście zapewnia, że wymagane wyniki są osiągane w sposób stabilny, wydajny i zrównoważony, nawet w zastosowaniach czyszczących o wysokiej czystości, takich jak te występujące w przemyśle dostaw półprzewodników, technologii medycznej, technologii czujników, elektroniki, lotnictwa i kosmonautyki, a także w szeregu obszarów elektromobilności.

Wszystko dla bezpiecznego, wydajnego i zrównoważonego czyszczenia

Parts2clean obejmuje każdy segment części przemysłowych i czyszczenia powierzchni, w tym wszystkich odpowiednich dostawców. Gama produktów i usług obejmuje urządzenia, systemy, media i technologie procesowe, a także pojemniki i nośniki przedmiotów obrabianych do procesów opartych na płynach i energooszczędnego suszenia, a także rozwiązania do uzdatniania wody i pielęgnacji kąpieli. Obejmuje to również opcje optymalizacji istniejących procesów i projektowania ich tak, aby były bardziej energooszczędne. Zaprezentowane zostaną również technologie czyszczenia na sucho, na przykład odśnieżanie CO2, plazma, laser, wibracje, sprężone powietrze i procesy wypieku próżniowego. Inne obszary obejmują kontrolę, monitorowanie i kontrolę procesów czyszczenia, płukania i suszenia, a także osiąganą czystość. Innowacyjne rozwiązania zostaną również zaprezentowane w segmentach automatyzacji czyszczenia, w tym obsługi części, oraz cyfryzacji i inteligentnej integracji procesów czyszczenia w połączonych środowiskach produkcyjnych. Tematy takie jak środowisko produkcyjne kompatybilne z czystością, na przykład pomieszczenia czyste, usługi sprzątania i literatura techniczna uzupełniają gamę ofert. 

Z jednej strony parts2clean oferuje użytkownikom technologii czyszczenia z przetwórstwa produktów i pełnego zakresu sektorów produkcyjnych kompleksowy przegląd trendów rozwojowych, technologii, procedur i procesów, który nie ma sobie równych na żadnych innych targach na świecie – mówi Nowak. – Z drugiej strony, różne produkty i usługi mogą być bezpośrednio porównywane, a rozwiązania dla poszczególnych zadań mogą być szczegółowo omawiane z różnymi dostawcami.

Program wspierający transfer wiedzy i generowanie know-how

Oprócz prezentacji wystawców, wyrafinowany program wspierający oferuje odwiedzającym szeroki zakres informacji, impulsów i cennej wiedzy do projektowania procesów czyszczenia, które są przyszłościowe i zrównoważone, dostosowane do odpowiednich wymagań. Obejmuje to specjalny pokaz "Czystość techniczna", organizowany wspólnie z CEC (Cleaning Excellence Center).

Oprócz prezentacji na temat aktualnych trendów i wydarzeń oraz ekscytującego programu wykładów, Niemieckie Stowarzyszenie Czyszczenia Części Przemysłowych (FiT) zaprezentuje główną atrakcję na swojej specjalnej strefie wystawowej: wręczenie 2. nagrody FiT2clean Award. Ta coroczna nagroda, przyznawana w wysokości 10 000 euro, honoruje wybitne osiągnięcia i innowacyjne rozwiązania w zakresie przemysłowego czyszczenia części.

Trzydniowe zintegrowane forum ekspertów w parts2clean, którego koordynacją techniczną zajmują się Fraunhofer Cleaning Business Unit i FiT, jest jednym z najpopularniejszych źródeł wiedzy na arenie międzynarodowej. Przetłumaczone symultanicznie prezentacje (angielskie <> niemieckie) wygłaszane przez wysokiej klasy ekspertów z branży i stowarzyszeń, a także z nauki i badań, oferują bogactwo informacji na temat podstawowych zasad, rozwiązań optymalizujących procesy czyszczenia, różnych osiągnięć i trendów w zakresie części przemysłowych i czyszczenia powierzchni, a także na temat zastosowań wzorcowych w wybranych branżach i innowacji w technologii czyszczenia. Udział w Forum Ekspertów jest bezpłatny dla odwiedzających parts2clean.

Źródło: parts2clean

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę