PGNiG dostarczy gaz dla Grupy Lotos

PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nadal będzie strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla Grupy LOTOS. Obie firmy podpisały 25 października br. nowy kontrakt na sprzedaż paliwa gazowego. Umowa będzie obowiązywała do 30 września 2020 r. z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Całkowita wartość zawartego kontraktu w przypadku jego obowiązywania przez 5 lat może wynieść około 3,1 mld zł.

Podpisany dziś kontrakt jest kontynuacją partnerskiej współpracy strategicznych, polskich firm sektora Oil&Gas. Grupa Lotos i PGNiG to czołowi krajowi producenci węglowodorów dlatego też jesteśmy otwarci na dalszą współpracę również i na tej płaszczyźnie – powiedział Marcin Jastrzębski, prezes zarządu Grupy Lotos.

PGNiG dostarcza gaz ziemny Grupie Lotos od 2010 r. Grupa Lotos wykorzystuje surowiec w procesach rafinacji ropy naftowej. Głównymi grupami produktowymi uzyskiwanymi w wyniku przerobu ropy naftowej są paliwa, ciężki olej opałowy, asfalty, paliwo lotnicze, benzyna surowa, LPG oraz oleje bazowe.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy. Szczególne znaczenie dla PGNiG ma zawarcie kontraktu w przededniu zakończenia przez Lotos projektu EFRA, pozwalającego rafinerii na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie surowców w procesie przetwarzania ropy naftowej. Cieszę się, że w tak ważnym momencie rozwoju Grupy Lotos to właśnie PGNiG został wybrany jako strategiczny dostawca gazu – powiedział Maciej Woźniak, wiceprezes zarządu PGNiG ds. handlowych. – PGNiG jako firma z największym doświadczeniem na rynku gazu ziemnego w Polsce zapewnia Lotosowi konkurencyjne warunki zakupu gazu, elastyczność i bezpieczeństwo realizacji dostaw.

Źródło: PGNiG

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę