Piec do topienia wiązką elektronów

Piec do topienia wiązką elektronów Seco/Warwick

Retech, spółka córka Grupy Seco/Warwick, rozpoczął produkcję pieca do topienia z pięcioma działami elektronowymi dla stałego partnera z Ameryki Północnej. To kolejna współpraca obu przedsiębiorstw. Partner był zadowolony z wcześniejszej współpracy, nawiązanych relacji, montażu, jak i eksploatacji pierwszego urządzenia. O kolejnej współpracy zadecydowało doświadczenie Retech oraz wzorowa postawa przy pierwszym kontrakcie. Brak opóźnień w realizacji projektu był w tym wypadku także kluczowy.    

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

– Jesteśmy jedynym dostawcą pieców do topienia próżniowego, który może produkować i montować kompletne urządzenia tego typu w Ameryce Północnej. Jest to możliwe dzięki naszym zintegrowanym działom: R&D, produkcji i montażu w Buffalo. To ogromna zaleta, biorąc pod uwagę obecne zakłócenia globalnego łańcucha dostaw oraz związane z tym ryzyko – powiedział Earl Good, dyrektor zarządzający Retech.

Współpraca z liderem technologicznym z 60-letnim doświadczeniem, który ma bogaty magazyn podzespołów i zaopatruje się w części na tym samym kontynencie, pozwala uniknąć wielu czynników ryzyka związanych z łańcuchem dostaw. Retech ma również ogromną przewagę pod kątem posiadania części zamiennych i prowadzenia profesjonalnych usług posprzedażowych. Dlatego jest uważany za dostawcę pierwszego wyboru w zakresie rozwiązań metalurgii próżniowej. 

Ten przypadek to potwierdza, ponieważ pomimo że klient podjął już kroki zakupu pieca do topienia z pięcioma działami elektronowymi u innego dostawcy, to po zdobyciu doświadczenia współpracy z Retech nad wcześniejszym zamówieniem, postanowił zamówić nowe piece u sprawdzonego dostawcy.   

Na decyzję miał także wpływ fakt korzystania wyłącznie z dział elektronowych marki Von Ardenne, będącej niedoścignionym pionierem w branży technologii wiązki elektronowej. Połączenie doświadczenia i wydajności pieców Retech z wiodącą na rynku technologią firmy Von Ardenne sprawia, że piec do topienia wiązki elektronów Retech jest bezkonkurencyjny. 

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę