Piec próżniowy dla producenta elektrowni wiatrowych

Piec próżniowy dla producenta elektrowni wiatrowych Seco/Warwick

Uznany producent elektrowni wiatrowych, wybrał pionowy piec próżniowy Seco/Warwick przeznaczony do niskociśnieniowego nawęglania dużych elementów konstrukcyjnych (przekładni) elektrowni wiatrowych. Piec jest przeznaczony do niskociśnieniowego nawęglania ponadgabarytowych części, co umożliwia bardzo duża, pionowa komora grzejna, a wgłębna konstrukcja pieca, pozwala oszczędzić przestrzeń w parku maszynowym.  

– Technologia Pit-LPC to nowoczesna alternatywa dla nawęglania w atmosferze. Jej głównym atutem jest możliwość przeprowadzenia wydajnego i skutecznego nawęglania w znacznie krótszym czasie niż ma to miejsce w piecach atmosferowych. Zaoferowane urządzenie zapewnia ponad dwukrotnie wyższą produktywność, a w konsekwencji niższe koszty procesu i szybki zwrot inwestycji. Przeprowadzanie procesu w próżni zwiększa natomiast bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ nie przebiega on z udziałem wybuchowych i łatwopalnych gazów. LPC eliminuje bezpośrednią emisję CO₂ z atmosfery nawęglającej, a rozwiązanie czyni „zielonym powiedział Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy Seco/Warwick. – Nie ma wątpliwości, że świat przeżywa kryzys klimatyczny, który wymaga zdecydowanych działań. Energia odnawialna odgrywa ważną rolę w łagodzeniu zmian klimatu. Dlatego ważne jest dla nas, że możemy wspierać partnera, który stawia na zrównoważoną, odnawialną i nieograniczoną zieloną energię. To pierwsza współpraca z tym producentem w zakresie próżniowej technologii.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Główną zaletą tego urządzenia jest możliwość otwierania pieca na temperaturze procesu. Jest to przewaga pieców atmosferowych zaimplementowana do pieca próżniowego. Ten rodzaj urządzenia łączy więc w sobie zalety pracy pieca atmosferowego z zaletami pieca próżniowego, którymi są m.in.: eliminacja efektu utlenienia po granicy ziarna, czystość procesu oraz równomierność nagrzewu. Produkt rozwiązuje problem dużego zużycia energii i gazów procesowych przez stare urządzenia partnera oraz skraca proces nawęglania elementów przekładni wiatrowych, co znacząco poprawia wydajność i koszty produkcji.

W 2021 r. w Europie zainstalowano 17 GW mocy wiatrowej, z czego 11 GW w krajach należących do Unii Europejskiej. Według raportu opublikowanego przez WindEurope utrzymanie aktualnego tempa rozwoju energetyki wiatrowej nie wystarczy do wypełnienia unijnych celów klimatycznych do 2030 r. Mimo tego energetyka wiatrowa to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi energii odnawialnej.

Sektor energetyki wiatrowej działa pod ogromną presją redukcji kosztu wytworzenia energii w przeliczeniu na megawatogodzinę. Oczekiwania te można spełnić doskonaląc konstrukcję turbin by podnieść ich parametry pracy i niezawodność, obniżając jednocześnie koszty utrzymania ruchu.

Operatorzy turbin wiatrowych stoją przed wyzwaniem zapewnienia niezawodności i pełnej gotowości swoich urządzeń. Trudne warunki pracy turbin – na morzu, w zimnym klimacie bądź w odosobnionych miejscach – niekorzystnie wpływają na ich wydajność i niezawodność. Dlatego niezwykle istotne jest by części wykorzystywane w produkcji były najwyższej jakości. Taką jakość gwarantuje pionowy piec próżniowy Seco/Warwick. Jednocześnie dzięki niemu można uzyskać obniżenie kosztów produkcji przy jednoczesnym zwiększeniu jakości. Dodatkowym atutem jest oszczędność energetyczna, którą zapewniają urządzenia Seco/Warwick – podsumował M. Korecki. 

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę