Piec próżniowy Vector dla producenta metalowych uszczelek samochodowych

Piec próżniowy Vector dla producenta metalowych uszczelek Seco/Warwick

Seco/Vacuum, spółka z Grupy Seco/Warwick, dostarczy wysokociśnieniowy piec typu Vector do hartowania w gazie. Ma on zastąpić posiadany przez klienta piec, który nie zapewniał wymaganej wydajności w zakresie obróbki oprzyrządowania i precyzyjnych produktów uszczelniających. Wnikliwa analiza potrzeb oraz innowacyjne podejście przyczyniło się do zaoferowania produktu idealnie dostosowanego do potrzeb partnera.

Nowy piec Vector, z komorą o wymiarach 600 mm x 600 mm x 900 mm, będzie wyposażony w zaawansowany, inteligentny system kontroli Seco/Predictive umożliwiający wykrywanie potencjalnych awarii jeszcze przed ich wystąpieniem. System obejmuje także chłodzenie izotermiczne, oprogramowanie chłodzenia kierunkowego G QuenchPro, technologię suchej pompy śrubowej, urządzenie do kalibracji rozkładu temperatury, zbiornik buforowy gazu i zamknięty obwód wody chłodzącej. Innymi słowy, będzie to system „pod klucz”, zapewniający wysoką jakość wykonania i powtarzalność procesu.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Dostawca poprzedniego urządzenia popełnił błąd, nie udzielając odpowiedniego wsparcia temu ważnemu klientowi. Na jego potrzeby stworzyliśmy narzędzia oraz wskaźniki niezbędne do dokładnego zarządzania procesami próżniowej obróbki cieplnej. Dzięki temu klient uniknie nieplanowanych przestojów w produkcji. Jesteśmy zawsze zaangażowani w bezpośredni kontakt z klientem, aby przewidywać problemy i rozwiązywać je, zanim się pojawią – powiedział Piotr Zawistowski, dyrektor zarządzający Seco/Vacuum.

To pierwszy piec Vector firmy Seco/Vacuum dla tego partnera. Zespół klienta był pod wrażeniem naszego zaangażowania w zakresie rekomendacji narzędzi i urządzeń pomocniczych zapewniających optymalną, nieprzerwaną pracę. Zamówienie zdobyliśmy w drodze rekomendacji. Dobra opinia o naszych produktach i usługach to jedna z naszych największych przewag – dopowiedział P. Zawistowski.

Vector to wszechstronne, wysokociśnieniowe piece próżniowe z hartowaniem w gazie od firmy Seco/Warwick. Są szeroko stosowane w zakładach produkcyjnych na całym świecie, zwłaszcza w tych, które przeprowadzają szeroki zakres procesów obróbki cieplnej. Niezależnie od tego, czy jest używany do hartowania oprzyrządowania, czy też obróbki gotowych detali, nawęglania niskociśnieniowego, przesycania, wyżarzania czy innych procesów, Vector jest nowoczesnym rozwiązaniem dla sprawnie działającego przedsiębiorstwa.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę