Piec Retech do indukcyjnego topienia próżniowego zdobywa rynek USA
Wieloletni partner biznesowy Retech podpisał kontrakt na kolejny system Indukcyjnego Topienia Próżniowego (VIM). Urządzenie będzie pracować na terenie Stanów Zjednoczonych.
Należący do Grupy Seco/Wawrwick Retech dostarczy nowe urządzenie VIM (Vacuum Induction Melter). Zostanie ono wyprodukowane w centrali Retech w Buffalo, aby możliwie maksymalnie zoptymalizować proces dostawy. Jako urządzenia niestandardowe, piece Retech nie są zależne od projektu i konstrukcji linii montażowej, dzięki czemu można je wytwarzać i montować w dowolnym miejscu na świecie. Jest to przewaga doceniana przez wielu Partnerów biznesowych.
– Klienci często obawiają się, że projekty związane z dużymi nakładami finansowymi, takie jak ten, muszą długo trwać i nie sprostają nagłym zmianom wymagań rynku metalurgicznego. Jednakże nasz zgrany zespół inżynierów, dostawców, podwykonawców i montażystów potrafi sprostać tym wyzwaniom – powiedział Earl Good, dyrektor zarządzający Retech.
Urządzenia VIM z łatwością radzą sobie z odlewaniem szerokiej gamy materiałów stosowanych w wielu branżach: od produktów motoryzacyjnych i konsumenckich po krytyczne, wysokiej jakości części równoosiowe, zestalane kierunkowo lub monokrystaliczne części lotnicze. Prawie każdy piec produkowany przez Retech jest “szyty na miarę”, aby spełniać rygorystyczne specyfikacje i wymagania klientów.
Od 2000 roku Partner miał w dwa rozwiązania VIM służące jako „konie pociągowe” do produkcji, więc był już zaznajomiony z obsługą urządzeń Retech. Podejmując decyzję dotyczącą zakupu i montażu nowych pieców VIM, Partner był pewien, że Retech to właściwy wybór.
Źródło: Seco/Warwick