Piece z Wiązką Elektronów firmy Retech

Piece z Wiązką Elektronów firmy Retech Seco/Warwick

Retech, oddział Grupy Seco/Warwick, podpisał już trzeci w ciągu kilku lat kontrakt ze swoim stałym partnerem. Firma z siedzibą w Ameryce Północnej, zamówiła Czterodziałowy Piec do Topienia Wiązką Elektronów.

Planowanie, instalacja, uruchomienie, a następnie pomyślna eksploatacja i rozwój dwóch ostatnich Pieców Topielnych Retech Electron Beam (EB) dostarczonych temu samemu klientowi, ugruntowały w partnerze zaufanie i pewność co do zaangażowania firmy Retech w jakość i usługi. Jednocześnie, kolejne zamówienia od znanego partnera, zmniejszają niepewność i ryzyko Retech. 
 
Piece z Wiązką Elektronów firmy Retech zapewniają wydajność, szczególnie w przypadku odlewania dużych wlewków metali reaktywnych/ogniotrwałych, podczas tworzenia stopów z metalami o podobnych temperaturach parowania. Natomiast topienie łukiem plazmowym, choć wolniejsze, byłoby bardziej odpowiednim wyborem w przypadku odmiennych temperatur parowania. W połączeniu z Zimnym Miedzianym Trzonem w kształcie litery C (C-Shaped Cold Copper Hearth) firmy Retech, oferujemy najlepsze w branży rozwiązania w zakresie usuwanie wtrąceń o dużej i małej gęstości. 
 
Początkowo Partner ten zarzucił dość szeroko sieci, w poszukiwaniu odpowiedniej technologii pieców, która odpowiadałaby jego potrzebom. Po tym, jak ich pierwsze doświadczenie w pracy z firmą Retech okazało się sukcesem, poczuli mniejszą potrzebę poszukiwania daleko i na szeroką skalę. Kolejne, już drugie doświadczenie współpracy z Retech, pozwoliło klientowi określić firmę jako niezawodną. Trudno jest pokonać 60-letnie doświadczenie firmy Retech, jako lidera technologii, a jeszcze trudniej, gdy firma Retech ma kilkuletnie doświadczenie w instalowaniu, uruchamianiu i konserwacji urządzeń we własnym zakładzie.

Powiązane firmy

– Jesteśmy podekscytowani możliwością bycia stałym partnerem w rozwoju tego klienta. Wiemy, że mają wiele konkurencyjnych opcji w zakresie urządzeń do metalurgii próżniowej, dlatego nie przyjmujemy niczego za pewnik i ciężko pracowaliśmy, aby zdobyć ten kontrakt krok po kroku. Otrzymane nagrody, jak ta, pokazują, że idziemy w dobrym kierunku – powiedział Earl Good, dyrektor zarządzający Retech Systems.
 
Retech jest jedynym dostawcą urządzeń do topienia próżniowego, który może produkować i montować takie piece w całości w Ameryce Północnej. Umożliwia to zintegrowany zakład badawczo-rozwojowy, produkcyjny i montażowy w Buffalo. Jak pokazały ostatnie zakłócenia w globalnym łańcuchu dostaw i związane z nimi ryzyko, jest to duża zaleta dla firm z Ameryki Północnej.
 
Retech korzysta również wyłącznie z dział elektronowych firmy Von Ardenne, niezrównanych pionierów w branży technologii wiązek elektronów. Połączenie doświadczenia i wydajności pieców trzonowych EB firmy Retech z wiodącą na rynku technologią firmy Von Ardenne sprawia, że piece EB firmy Retech są nie do pokonania.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę