Piec Seco/Warwick dla czeskiego producenta narzędzi skrawających

Piec Seco/Warwick szyty na miarę czeskich noży Seco/Warwick

Renomowany czeski producent narzędzi skrawających – noży przemysłowych, noży rozdrabniających oraz rębaków – zamówił od Seco/Warwick piec próżniowy Vector z wysokociśnieniowym hartowaniem gazowym 10 barów.

Zamówiony piec, bazujący na sprawdzonej i niezawodnej konstrukcji – Vector, został dostosowany do specyficznych oczekiwań klienta. Inżynierowie Seco/Warwick zaprojektowali niestandardową przestrzeń roboczą o wymiarach 600x600x1800 mm. Modyfikacja urządzenia powstała na potrzeby charakterystycznego kształtu obrabianych elementów. Poza nietypowymi wymiarami komory, dodano także opcję chłodzenia kierunkowego, która ma ona na celu efektywnie chłodzić długie i cienkie noże, które z uwagi na swój kształt, są podatne na zniekształcenia podczas procesu hartowania. Chłodzenie kierunkowe ma za zadanie zredukować ten niepożądany efekt.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Piec został skrojony na miarę, aby maksymalnie dopasować go do procesu termicznego noży oraz rębaków. Zadanie jakie zostało postawione przed urządzeniem wymagało zastosowanie falownika, który pozwala w pełni kontrolować temperaturowo proces hartowania na każdym etapie procesu, celem redukcji odkształceń, co z dodatkową opcją chłodzenia kierunkowego oraz system grzania konwekcyjnego, pomoże mocno zredukować niepożądane odkształcenia.

Celem tych wszystkich zabiegów było optymalne dopasowanie wydajności pieca do elementów obrabianych przez klienta. W Seco/Warwick budujemy relację i dialog. Są możliwe jest precyzyjne dostosowanie urządzenia do ich specyficznych wymagań klienta. Dzięki temu, że pracują dla nas wybitni, doświadczeni inżynierowie, a także dzięki ogromnemu zapleczu produkcyjnemu i doświadczeniu w temacie pieców do obróbki metali, nie ma dla nas rozwiązań niemożliwych do wykonania. Stąd znani jesteśmy z projektów szytych na miarę i ściśle dopasowanych do potrzeb pieców, które są początkowo rozwiązaniami standardowymi – skomentował Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy Seco/Warwick.

Zamówiony Vector zapewnia przeprowadzanie bardzo wydajnych i czystych procesów hartowania na bardzo dobrej próżni, dzięki zastosowaniu rozbudowanego systemu pompowego. Wydajny system chłodzenia kierunkowego oraz bezpieczniejszy proces hartowania sterowany przez falownik daje lepszą kontrolę nad temperaturą w trakcie całego procesu.

Branża narzędziowa to jedna z najbardziej doświadczonych grup, jeśli chodzi o obróbkę cieplną w próżni. Seco/Warwick dostarczyło rozwiązanie, które dzięki swoim unikatowym możliwościom poradzi sobie w tym wymagającym środowisku. Dostarczony piec oferuje nie tylko wszechstronność, ale także niespotykaną jakość obrabianych elementów.

Piec od Seco/Warwick wprowadza proces hartowania na wyższy poziom pod względem sterowania, projektowania procesów oraz archiwizacji ich przebiegu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów urządzenie jest wydajniejsze, oszczędniejsze i pewniejsze w eksploatacji niż to, którym klient dysponował dotychczas. Nowy piec próżniowy usprawni i zwiększy moce przerobowe procesów hartowania i odpuszczania oraz poprawi ekonomikę procesów – mówi Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy Seco/Warwick.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę