Piec Seco/Warwick dla czeskiego producenta narzędzi skrawających

Piec Seco/Warwick szyty na miarę czeskich noży Seco/Warwick

Renomowany czeski producent narzędzi skrawających – noży przemysłowych, noży rozdrabniających oraz rębaków – zamówił od Seco/Warwick piec próżniowy Vector z wysokociśnieniowym hartowaniem gazowym 10 barów.

Zamówiony piec, bazujący na sprawdzonej i niezawodnej konstrukcji – Vector, został dostosowany do specyficznych oczekiwań klienta. Inżynierowie Seco/Warwick zaprojektowali niestandardową przestrzeń roboczą o wymiarach 600x600x1800 mm. Modyfikacja urządzenia powstała na potrzeby charakterystycznego kształtu obrabianych elementów. Poza nietypowymi wymiarami komory, dodano także opcję chłodzenia kierunkowego, która ma ona na celu efektywnie chłodzić długie i cienkie noże, które z uwagi na swój kształt, są podatne na zniekształcenia podczas procesu hartowania. Chłodzenie kierunkowe ma za zadanie zredukować ten niepożądany efekt.

Powiązane firmy

Piec został skrojony na miarę, aby maksymalnie dopasować go do procesu termicznego noży oraz rębaków. Zadanie jakie zostało postawione przed urządzeniem wymagało zastosowanie falownika, który pozwala w pełni kontrolować temperaturowo proces hartowania na każdym etapie procesu, celem redukcji odkształceń, co z dodatkową opcją chłodzenia kierunkowego oraz system grzania konwekcyjnego, pomoże mocno zredukować niepożądane odkształcenia.

Celem tych wszystkich zabiegów było optymalne dopasowanie wydajności pieca do elementów obrabianych przez klienta. W Seco/Warwick budujemy relację i dialog. Są możliwe jest precyzyjne dostosowanie urządzenia do ich specyficznych wymagań klienta. Dzięki temu, że pracują dla nas wybitni, doświadczeni inżynierowie, a także dzięki ogromnemu zapleczu produkcyjnemu i doświadczeniu w temacie pieców do obróbki metali, nie ma dla nas rozwiązań niemożliwych do wykonania. Stąd znani jesteśmy z projektów szytych na miarę i ściśle dopasowanych do potrzeb pieców, które są początkowo rozwiązaniami standardowymi – skomentował Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy Seco/Warwick.

Zamówiony Vector zapewnia przeprowadzanie bardzo wydajnych i czystych procesów hartowania na bardzo dobrej próżni, dzięki zastosowaniu rozbudowanego systemu pompowego. Wydajny system chłodzenia kierunkowego oraz bezpieczniejszy proces hartowania sterowany przez falownik daje lepszą kontrolę nad temperaturą w trakcie całego procesu.

Branża narzędziowa to jedna z najbardziej doświadczonych grup, jeśli chodzi o obróbkę cieplną w próżni. Seco/Warwick dostarczyło rozwiązanie, które dzięki swoim unikatowym możliwościom poradzi sobie w tym wymagającym środowisku. Dostarczony piec oferuje nie tylko wszechstronność, ale także niespotykaną jakość obrabianych elementów.

Piec od Seco/Warwick wprowadza proces hartowania na wyższy poziom pod względem sterowania, projektowania procesów oraz archiwizacji ich przebiegu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów urządzenie jest wydajniejsze, oszczędniejsze i pewniejsze w eksploatacji niż to, którym klient dysponował dotychczas. Nowy piec próżniowy usprawni i zwiększy moce przerobowe procesów hartowania i odpuszczania oraz poprawi ekonomikę procesów – mówi Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy Seco/Warwick.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę