Piec od Seco/Warwick przyspieszy produkcję śrub

Piec od Seco/Warwick przyspieszy produkcję śrub Seco/Warwick

Zamówione (w drodze przetargu) urządzenie to tym razem piec próżniowy Vector, bo dotychczasowe doświadczenia partnera z rozwiązaniami Seco/Warwick dotyczyły pieców atmosferowych. Nowy piec będzie służył do procesów obróbki cieplnej w próżni i hartowania w wysokim ciśnieniu gazu narzędzi służących do produkcji elementów złącznych. Dzięki temu spółka znacznie skróci proces produkcji śrub.

Zamówiony piec próżniowy Vector ma kompaktową konstrukcję, dzięki której jest idealnym rozwiązaniem dla firm produkcyjnych potrzebujących stworzyć własne niewielkie hartownie in-house.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Wiele korzyści

Mały rozmiar komory grzejnej  (400x400x600) to zajęcie niewielkiej powierzchni użytkowej. Piec jest jednocześnie na tyle duży, że umożliwia sprawną obróbkę cieplną wielu elementów jednocześnie. To nie koniec powodów, dla których partner wybrał to urządzenie. Należy wymienić: okrągłą komorę grzejną z bardzo dobrym rozkładem temperatury, wydajny i ergonomiczny system pompowy oraz system chłodzenia oparty na dmuchawie zapewniającej maksymalne ciśnienie hartowania do 15 bar abs. Sama zaś konstrukcja pieca jest niezawodna i dopracowana w każdym szczególe.

Cieszymy się, że wieloletni partner Seco/Warwick sięgnął po urządzenie z innego segmentu produktowego i technologicznego. Nasze sprawdzone urządzenie próżniowe, którego konstrukcja zapewnia długotrwałą i niezawodną pracę w warunkach eksploatacji przemysłowej, pokaże ogromną przewagę tej technologii. Zaletą produktu jest możliwość przeprowadzania bardzo wydajnych procesów hartowania, dzięki zastosowaniu wysokich ciśnień gazu chłodzącego – powiedział Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Próżni, Grupy Seco/Warwick.

– Kiedy klienci wybierają nas ponownie, bardzo się cieszymy. Gdy stajemy się dostawcą technologii z innych, niż dotychczas obszarów cieszymy się jeszcze bardziej, bo to oznacza, że klient patrzy na nas szeroko i kompleksowo. Jak na partnera. Dokładnie tak rozumiemy i realizujemy naszą wizję, bycia firmą pierwszego wyboru –  dodał Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick.

Solvera Gawel Technology SA to globalny producent elementów złącznych takich jak wkręty do drewna, metalu czy tworzyw. To także bardzo innowacyjny producent, który w swoim portfolio ma wiele patentów. By móc dalej się rozwijać, potrzebował urządzenia próżniowego, które pozwoliłoby obrabiać narzędzia do produkcji elementów złącznych. Dotychczas proces ten był zlecany na zewnątrz. Powodowało to liczne ograniczenia związane z terminowością i dostępnością produkcyjną partnerów. Sytuacja związana z pandemią dodatkowo nasiliła potrzebę i ostatecznie skłoniła Solvera Gawel Technology do zakupu własnego urządzenia, które zapewniłoby niezależność i wysoką jakość.

Ciągłość produkcji i niezależność

Własny piec próżniowy to lepsza kontrola nad jakością elementów obrabianych termicznie i zmniejszenie ryzyka opóźnień. Brak narzędzi koniecznych do produkcji może nie tylko spowalniać, ale nawet całkowicie blokować produkcję elementów złącznych. Nowy piec (Vector) daje nam komfort planowania produkcji oraz bardzo dużą elastyczność i niezależność. Posiadanie własnego urządzenia do obróbki termicznej w dziale narzędziowni to też oszczędności w zakresie transportu elementów z i do firm zewnętrznych.Seco/Warwick współpracujemy już trzeci raz. Mamy podobną filozofię  ujętą w trzech słowach: jakość, innowacja i rozwój. Mając wspólny mianownik, zawsze współpracuje się lepiej, bowiem ma się pewność dialogu i zrozumienia – powiedział Tomasz Gaweł, prezes Solvera Gawel Technology SA.

Solvera Gawel Technology SA to producent mający jeden z najbardziej nowoczesnych parków maszynowych w branży elementów złącznych w Europie Wschodniej. Brak urządzenia próżniowego, uniwersalnego do hartowania i odpuszczania stali narzędziowych, był problemem, który spółka rozwiązała, dokonując zakupu innowacyjnego pieca próżniowego Vector. To kompaktowe urządzenie może być odpowiedzią na wyzwania pojawiające się w trakcie procesów produkcyjnych związanych z dostępnością partnerów zewnętrznych, terminowością ich prac czy jakością usług. Niezależność od podmiotów zewnętrznych to jeden z poważniejszych benefitów takiej inwestycji.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 10/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę