Pionierska technologia mycia dla wszystkich sektorów przemysłu

Technologia mycia dla wszystkich sektorów przemysłu Ecoclean

Żadna firma produkcyjna nie może dziś obejść się bez istotnego dla jakości etapu produkcyjnego, jakim jest mycie komponentów. We wszystkich gałęziach przemysłu muszą być spełnione nie tylko coraz bardziej rygorystyczne wymagania w zakresie czystości komponentów, ale także w zakresie opłacalności i trwałości procesu mycia. Na targach STOM w Kielcach firma Ecoclean (stoisko A-42) wraz ze swoim polskim przedstawicielem RoTec Polska zaprezentuje asortyment produktów optymalnie dostosowany do tych wymagań. Dotyczy to na przykład wodnej maszyny myjącej EcoCcube, która będzie zaprezentowana na żywo.

Niezależnie od tego, czy chodzi o komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego i jego dostawców, inżynierię mechaniczną, technologię energetyczną i środowiskową, hydraulikę i pneumatykę, technologię napędów i połączeń, czy też inne sektory przemysłowe, części muszą być myte, aby zapewnić jakość kolejnych procesów, a także długotrwałe, bezproblemowe funkcjonowanie. I to niezależnie od technologii produkcji i materiału, z którego wykonane są części.  Z jednej strony, coraz bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące czystości cząstek i warstw muszą być spełnione w sposób stabilny. Z drugiej, procesy mycia muszą oszczędzać energię i zasoby oraz być opłacalne.

Jako dostawca kompleksowych usług w zakresie przyszłościowych, elastycznych i energooszczędnych rozwiązań do mycia komponentów przemysłowych, firma Ecoclean oferuje całe spektrum procesów mycia z użyciem mediów na bazie wody, rozpuszczalników i modyfikowanych alkoholi. Oznacza to, że procesy i systemy mycia, w tym najbardziej odpowiednie technologie procesowe i suszenia zarówno do mycia dużych partii części, jak i pojedynczych, można bardzo skutecznie dostosować do wymagań specyficznych dla produktu i firmy. Uzupełnieniem tej kompleksowej oferty są innowacyjne technologie obróbki powierzchni na bazie wody, na przykład mycia i gratowania w jednym procesie. Producent posiada własne, wewnętrzne centra testowe umożliwiające optymalne zaprojektowanie procesu i określenie parametrów mycia.

Podczas tegorocznych targów STOM, które odbędą się w Kielcach w dniach 19-22 marca, producent we współpracy z wyłącznym polskim przedstawicielem, firmą RoTec Polska, przekaże informacje dotyczące szerokiego asortymentu, z którego na żywo zostanie zaprezentowana myjka EcoCcube. Maszyna przeznaczona jest do skutecznego wodnego mycia detali o różnej geometrii w procesach dwuetapowych (mycie i płukanie). Maszyna pracuje z dużą wydajnością przepływu zarówno podczas mycia, jak i płukania. Efekt myjący zastosowanego medium wspomagany jest rotacją detali w komorze roboczej. Części suszy się gorącym powietrzem, bez ulatniania się pary. Zapewnia to optymalne rezultaty mycia przy dużej przepustowości. Jednocześnie dzięki swoim kompaktowym wymiarom myjka spełnia wymagania wydajnej technologii mycia przy niewielkich wymaganiach przestrzennych.

Kolejnym tematem, który będzie poruszany na stoisku Ecoclean/RoTec, są przyszłościowe rozwiązania serwisowe. Obejmuje to innowacyjną aplikację serwisową dla systemów IOS i Android, konserwację predykcyjną, indywidualne koncepcje usług, analizy procesów i modernizację maszyn. Ponadto doświadczeni pracownicy udzielą informacji na temat sposobów zwiększenia efektywności energetycznej i wykorzystania zasobów, a także na temat cyfryzacji mycia komponentów. Zaprezentowany zostanie także program szkoleń Akademii Ecoclean.

Źródło: Ecoclean

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę