PKP Cargo przejmie udziały Pol-Miedź Trans

Reklama
Reklama

PKP Cargo planuje w pierwszej połowie 2015 r. objąć do 50 proc. udziałów w należącej do grupy KGHM spółce Pol-Miedź Trans - poinformowała spółka w komunikacie.

Zgodnie z planami, większościowym udziałowcem w spółce pozostanie KGHM, a Pol-Miedź Trans skoncentruje się na działalności kolejowej.

Reklama

"Będziemy kontrolować część kolejową, natomiast działalność obrotu paliwami oraz transport samochodowy włączymy do innych spółek w grupie" - powiedział cytowany w komunikacie Marcin Chmielewski, wiceprezes KGHM.

PKP Cargo podało, że dzięki zaangażowaniu w PMT uzyska kolejne źródło stałych przychodów, dodatkowe kontakty handlowe, a także zwiększy skalę działalności. Spółka podała, że prace związane z wejście kapitałowym PKP Cargo do PMT rozpoczęły się we wrześniu i toczyły się równolegle z procesem wydzielania ze spółki Pol-Miedź-Trans działalności związanych z zarządzaniem paliwami i przewozami autobusowymi.

Reklama

Planuje się, że proces podziału PMT zakończy się w pierwszym półroczu 2015 roku.

Pol-Miedź Trans prowadzi działalność w zakresie transportu samochodowego i kolejowego, handlu produktami naftowymi oraz remontów pojazdów kołowych, szynowych, maszyn i urządzeń, a także działa na rynku spedytorskim. Według danych za 2013 rok, udział PMT w polskim rynku kolejowym wg przewiezionej masy towarów wynosił 2,4 proc, a według wykonanej pracy przewozowej 2,1 proc.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama