PLASTPOL zawsze na europejskim poziomie

Targi Kielce

Nie ma ważniejszego wydarzenia dla polskiej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych niż targi PLASTPOL w Kielcach. Wystawa to równocześnie najbardziej międzynarodowe targi w Polsce, które gromadzą ponad 50% wystawców zagranicznych. W 2019 r. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odbędą się 28-31 maja. O tym, jak zapowiada się kolejna, 23. edycja, rozmawiamy z menagerem projektu - Agnieszką Dąbrowską.

Współtworzyła Pani targi od ponad 20 lat, teraz objęła funkcję menagera projektu. Jaki jest Pani plan na PLASTPOL?
Współorganizując targi przez ostatnie 20 lat wiem i rozumiem, że ich najważniejszym celem zarówno dla Targów Kielce, jak i wystawców oraz odwiedzających je profesjonalistów, jest kreowanie i realizacja dobrego biznesu. Myślę, że właściwym kierunkiem dla targów PLASTPOL jest uatrakcyjnienie wydarzeń, które dotychczas wpisywały się w tematykę wystawy. Mogę natomiast uspokoić, że rewolucji nie będzie. Zamierzam dalej tworzyć targi na europejskim poziomie, ukierunkowane na wspólny rozwój dedykowany dla całej branży tworzyw sztucznych.
Kamil Perz, z którym przygotowywaliśmy od początku PLASTPOL, wciąż będzie wspierał wydarzenie swoim doświadczeniem i wiedzą, jednak już jako dyrektor Wydziału Targowego w Targach Kielce, bo taką funkcję pełni od kilku miesięcy.

Czy pojawią się nowości w kolejnej, 23. edycji?
Odbyłam kilka spotkań z instytucjami współpracującymi przy organizacji targów PLASTPOL. Niebawem zostanie podpisany list intencyjny o wspólnych działaniach, jednak za wcześnie jeszcze na szczegóły. Jestem otwarta na wprowadzenie nowych wydarzeń do programu targów i na zmianę formuł dotyczących merytorycznej strony wystawy, tak by służyły wystawcom. Ciekawym tematem są na przykład tworzywa biodegradowalne i biokompostowalne, jako alternatywa dla typowego recyklingu. W tym eko-kierunku też będziemy podążać.

Jak, na kilka miesięcy przed 23. wystawą przetwórstwa tworzyw sztucznych w Kielcach, wyglądają przygotowania?
W 2019 r. odbywa się kolejna edycja targów K Messe Dusseldorf, największego wydarzenia branży w Europie. Wiele firm zamierza brać w nich udział, jednak mimo tego PLASTPOL jest wciąż stałym punktem w kalendarzu działań promocyjno-marketingowych. Dlatego już teraz wiemy, że nie zabraknie liderów branży z kraju i zagranicy, firm liczących się w branży europejskiej. Zapraszamy do współpracy także nowych producentów, bo PLASTPOL to doskonałe miejsce, by zadebiutować wśród najlepszych.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę