Platforma „Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion” – jak z koronawirusem poradzili sobie Tajwańczycy

Wprawdzie nie ma jednej prostej recepty, jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii Covid-19 i chronić się przed jej następstwami, jednak pewnym wykładnikiem w tej kwestii mogą być działania władz Tajwanu, który to kraj dość sprawnie radzi sobie z tą epidemią. Powstała nawet specjalna platforma „Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion”, gromadząca informacje dotyczące działalności związanej z walką z pandemią.

Strategie zapobiegania pandemii koronawirusa, jakie są stosowane w różnych krajach, stały się dominującym problemem globalnym roku 2020. Z całą pewnością na uwagę zasługują działania podjęte przez władze Tajwanu w celu kontrolowania tej epidemii. TAITRA, rządowa organizacja non profit wspierająca tajwański przemysł, uruchomiła nawet specjalną platformę internetową „Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion”, która może posłużyć jako przykład skutecznego działania władz państwowych w dobie koronawirusa.

Reklama

Platforma „Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion”, która gromadzi informacje dotyczące działalności Tajwanu związanej z walką z pandemią, łączy pracę ponad 20 instytucji medycznych i 2000 firm działających w obszarze urządzeń i wyrobów medycznych.

Bazując na tragicznych doświadczeniach związanych z epidemią SARS kilka lat temu, Tajwan zainicjował wiele działań prewencyjnych we wczesnych stadiach epidemii (m.in. wczesne kontrole graniczne, zwiększenie produkcji maseczek ochronnych, itp.). W połączeniu z bardzo wysokim poziomem opieki zdrowotnej na Tajwanie oraz poziomem świadomości społeczeństwa w zakresie zapobiegania epidemii, wyniki Tajwanu podczas pandemii zyskały uznanie na całym świecie. Wiele państw nadal walczy z pandemią, dlatego platforma „Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion” integruje krajowe zasoby służące zapobieganiu epidemiom i dzieli się swoimi doświadczeniami i rozwiązaniami ze światem.

Reklama

Źródło: TAITRA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę