Po raz pierwszy w Polsce na Dniach Druku 3D

Apium Additive Technologies
Reklama
Reklama

Goście tegorocznego wydarzenia poświęconego szybkiemu prototypowaniu mogli zobaczyć pierwszy w Polsce egzemplarz drukarki 3D P220 firmy Apium Additive Technologies.

Maszyna, która działa w technologii FDM i drukuje z wykorzystaniem materiału PEEK, została zaprezentowana przez technologów z Sygnis New Technologies. Kluczową dla P220 kwestią jest pełna krystalizacja materiału. Gwarantuje ona uzyskanie pożądanych właściwości mechanicznych wydruku.

Reklama

Apium umożliwia uzyskanie elementu w pełni skrystalizowanego przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej jakości powierzchni oraz adhezji warstw. Żadna inna kombinacja stref grzejnych nie pozwala na osiągnięcie tych trzech cech jednocześnie. Głowica P220 bezproblemowo osiąga nawet 540 stopni Celsjusza, a grzany stół rozgrzewa się do 160 stopni Celsjusza. Apium to obecnie jedyna na świecie drukarka 3D posiadająca trzecią strefę grzewczą w postaci platformy okalającej głowicę.

Reklama

Źródło: Targi Kielce

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama