Polska Grupa Zbrojeniowa i Rolls-Royce podpisały umowę o współpracy

Ministerstwo Rozwoju
Reklama
Reklama

28 listopada tego roku Polska Grupa Zbrojeniowa, Rolls-Royce PLC i Rolls-Royce Polska w obecności wiceminister rozwoju Jadwigi Emilewicz podpisały ramową umowę o współpracy. Jej celem jest zbadanie i ocena potencjalnej współpracy biznesowej pomiędzy podmiotami w sektorach morskim, lotnictwa cywilnego i wojskowego, systemów napędowych oraz w sektorze energetycznym.

Podpisanie umowy ramowej pomiędzy PGZ z Rolls-Royce’em to efekt wielu spotkań i rozmów, dotyczących obszarów, w których istnieje możliwość współpracy przemysłowej pomiędzy spółkami. Ze strony Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisali ją Prezes Zarządu PGZ Arkadiusz Siwko oraz Członek Zarządu PGZ Adam Lesiński, zaś ze strony Rolls-Royce’a Paul Kaye, Prezes Zarządu Rolls-Royce International (Europa Centralna i Wschodnia), Przemysław Roth, Prezes Zarządu Rolls-Royce Polska oraz Adam Laskowski, Dyrektor Zarządzający Centrum Rolls-Royce’a w Gdyni. Podczas podpisania umowy obecni byli także przedstawiciele zarządów spółek, które dedykowane są przez PGZ do współpracy z Rolls-Royce’em.

Reklama

- Polska Grupa Zbrojeniowa kontynuuje rozwój potencjału przemysłowego, także poprzez nawiązywanie relacji z partnerami zagranicznymi. Jestem przekonany, że współpraca PGZ z Rolls-Roycem obu stronom przyniesie szereg wymiernych korzyści zarówno przemysłowych, jak i biznesowych. Spółki należące do PGZ, które stanowią uniwersalną bazę produkcyjną przemysłu obronnego Polski, mają szansę zostać włączone w międzynarodowy łańcuch kooperacji na rzecz przemysłów zbrojeniowego i cywilnego – powiedział Prezes Zarządu PGZ Arkadiusz Siwko.

- Rolls-Royce jest obecny w Polsce od ponad 20 lat. Jestem przekonany, że podpisanie umowy z Polską Grupą Zbrojeniową stanowi początek wieloletniej współpracy z polskim przemysłem – powiedział Paul Kaye, Prezes Zarządu Rolls-Royce International (Europa Centralna i Wschodnia).

Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz zaznaczyła, że resort wspiera zagraniczne inwestycje w Polsce, zwłaszcza te, które wykorzystują kompetencje polskich inżynierów. Wyraziła przekonanie, że współpraca obejmie nie tylko zakłady produkcyjne, ale i instytuty badawcze.

Reklama

- Ta umowa wpisuje się znakomicie we wszystkie elementy zawarte w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju  - dodała.

Podpisanie umowy ramowej rozpoczyna współpracę Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Rolls-Royce’a w obszarach: projektowania, dostarczania, obsługi, konserwacji, serwisowania, naprawy produktów i systemów. Prowadzone będą badania nad rozwojem w następujących sektorach: morskim, lotnictwa wojskowego i cywilnego, wojskowych i cywilnych systemów napędowych oraz w sektorze energetycznym. Współpracę pomiędzy Rolls-Roycem i PGZ nawiążą Rolls-Royce Polska i spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej, m.in. MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej w Gdyni, Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne w Poznaniu, Stocznia Remontowa „Nauta” w Gdyni, jak również spółka Energomontaż-Północ Gdynia.

Źródło: Minister Rozwoju

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama