Powłoka DLC dostępna od ręki

Powłoka DLC dostępna od ręki Oerlikon Balzers

Dzięki ostatnim inwestycjom firma Oerlikon Balzers rozszerza zakres usług i regularnie uruchamia procesy Balinit DLC i Balinit Triton* w Tczewie, jednym z oddziałów Oerlikon w Polsce. Usługa ta jest dostępna od ręki.

Przeciwzużyciowa powłoka DLC (Diamond Like Carbon) wytwarzana jest w procesie próżniowym PACVD, w temperaturze do 250oC. Charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem tarcia, wysoką twardością i bardzo dużą odpornością na zużycie ścierne. Stosowana jest na narzędzia do obróbki metali nieżelaznych, zarówno przy skrawaniu, jak i na tłoczniki, wykrojniki czy narzędzia do okrawania. Ze szczególnie dużym powodzeniem powłoki DLC wykorzystuje się na różnego rodzaju części maszyn czy elementy silnika (np. układy wtrysku, rozrządu czy tłoki).

Powiązane firmy

Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.

Balinit DLC doskonałe zabezpiecza przed ścieraniem, trybo-utlenianiem i zużyciem adhezyjnym. Jednocześnie umożliwia przenoszenie wysokich obciążeń powierzchniowych, które często powodują erozję powierzchni (scuffing) i zgrzewanie na zimno (narosty).

*Balinit Triton to nazwa handlowa powłoki DLC.

Źródło: Oerlikon Balzers

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę