Precyzyjny czujnik przemieszczenia

Omron
Reklama
Reklama

 

Omron oferuje nowy, precyzyjny czujnik przemieszczenia oznaczony symbolem Z4D-C01, o rozdzielczości 10 µm. Nadaje się on do pomiaru np. grubości arkuszy papieru w urządzeniach biurowych i bankomatach, umożliwiając rozróżnianie grubości oraz wykrywanie przesunięcia w systemach automatyki przemysłowej z precyzją odpowiadającą 1/10 średnicy ludzkiego włosa czy też grubości warstwy farby.

Omron Z4D-C01 jest czujnikiem triangulacyjnym, działającym na zasadzie pomiaru lokalizacji powierzchni odbijającej światło wytwarzane przez wewnętrzną diodę LED. Umożliwia wykrywanie obiektów znajdujących się w odległości do 6,5 mm od sensora.

Reklama

Zapewnia bardzo dobrą liniowość charakterystyki napięcia wyjściowego w funkcji odległości (maks. błąd ±2% FS), co ułatwia projektowanie układu pomiarowego. Zakres dopuszczalnych temperatur pracy czujnika rozciąga się od -10 do +65°C.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama