Prima Power na targach Blechexpo w Stuttgarcie

Prima Power
Reklama
Reklama

W dniach 7-10 listopada br. odbędą się międzynarodowe targi obróbki blach Blechexpo w Stuttgarcie. Jednym z wystawców będzie Prima Power, która zaprezentuje swoje nowe technologie i rozwiązania pod hasłem „Prima is Power”.

Oznacza ono, że maszyny firmy odznaczają się znaczną produktywnością, elastycznością i możliwością integracji z innymi systemami. Na tegoroczną edycję wydarzenia Prima Power przygotowała premierę - po raz pierwszy zaprezentuje system LPBB, który odpowiada za wykrawanie, cięcie laserem, gięcie oraz transport detali.

Reklama

Premiera LPBB
Ten kompaktowy system odpowiada za wycinanie laserowe, wykrawanie, gięcie oraz transport detali. W jednym procesie produkcyjnym z arkuszy blachy jest w stanie wytworzyć gotowe, gięte komponenty bardzo wysokiej jakości. Specjalnie ze względu na premierę nowa generacja maszyny została zintegrowana z linią produkcyjną. System LPBB, debiutujący na targach Blechexpo, będzie składał się z nowej kombinacji wykrawarki i lasera Combi Genius 1530, automatu gnącego Express Bender EBe 5-3 oraz robota LSR, który odpowiada za załadunek i układanie detali. Dzięki nowym rozwiązaniom automatyki wysoką wydajność osiąga się poprzez zminimalizowanie czasów oczekiwania i wykonywanie innych operacji w czasie oczekiwania. Natomiast EBe5-3, wchodzący w skład systemu LPBB, jest elastyczną, automatyczną serwo-elektryczną maszyną o maksymalnej długości gięcia 2750 mm.

Reklama

Laser Genius wyposażony w Combo Tower Laser
Kolejną prezentowaną na targach maszyną będzie Laser Genius 1530, który zostanie tym razem wyposażony w automatyczny system magazynowana z funkcją załadunku i rozładunku Combo Tower Laser. Głowica tnąca z nowoczesną adaptacyjną optyką upraszcza pracę i pomaga zwiększyć rentowność produkcji. Włókno węglowe, z którego wykonane jest ramię maszyny oraz napędy liniowe w głównych osiach zapewniają duże przyspieszenia i prędkości. Maszyna zostanie zaprezentowana po raz pierwszy ze źródłem lasera o mocy 10 kW od IPG Photonics, co zwiększa jej wydajność, zwłaszcza w przypadku grubszych blach. Ta konfiguracja produktu jest przeznaczona szczególnie dla sektorów rolnictwa i budownictwa, gdzie powszechnie stosuje się grubsze blachy.

eP 1030 z nową wersją opcji podpór nadążnych
Prezentowana już wcześniej prasa krawędziowa eP 1030 jest obecnie dostępna z nową wersją opcji podpór nadążnych. Umożliwia ona prostsze i szybsze pozycjonowanie dużych i ciężkich części, które nie mogą być obsługiwane przez jednego operatora. Wyjątkowo na targi w Stuttgarcie maszyna zostanie wyposażona w stół do zapłaszczania, zwiększający produktywność i ułatwiający obsługę. Górne i dolne hydrauliczne zaciski w systemie Wila oraz urządzenie IRIS PLUS służące do korekty kąta w czasie rzeczywistym uzupełniają maszynę, przez co idealnie sprawdzają się w produkcji wysokiej jakości złożonych komponentów.

Rozwiązania programowe – nowa aplikacja Fleet Manager
Na targach w Stuttgarcie zostaną pokazane nowości firmy w zakresie rozwiązań programowych. W szczególności będzie to nowa aplikacja konsoli internetowej do monitorowania i analityki maszyn Fleet Manager, która obecnie jest dostępna dla urządzeń laserowych 2D i 3D. Oferuje ona ulepszone własności użytkowe oraz bardziej wydajne połączenie z chmurą. Fleet Manager dostarcza informacji na osi czasu odnośnie do alarmów i ręcznych operacji, również w czasie rzeczywistym. Raporty analityczne dotyczące produkcji i wydajności maszyn pozwalają redukować czas przestojów i umożliwiają prewencyjną obsługę techniczną.

Odwiedzający stoisko Prima Power na targach Blechexpo w Stuttgarcie będą mieli możliwość zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami Grupy oraz uzyskać kompletne, merytoryczne informacje o produktach bezpośrednio od ekspertów. Wszystkie te rozwiązania są przygotowane do pracy w zakresie Industry 4.0.

Źródło: Prima Power

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama