Produkcja przemysłowa przyspieszyła – pracownicy poszukiwani w Małopolsce

Toyota Motor Manufacturing Poland
Reklama
Reklama

Pomimo spadków na GPW podukcja przemysłowa w Małopolsce przyspieszyła. Szczególny wzrost widoczny jest w branży motoryzacyjnej i spożywczej. W efekcie firmy poszukują pracowników, których mogą zatrudnić od ręki.

Na dobre perspektywy zatrudnienia liczyć mogą szczególnie mieszkańcy Krakowa, Skawiny, Niepołomic i okolic. Na nowo zatrudnionych pracowników czekają nie tylko dobre pensje, ale i dodatkowe benefity.

Reklama

W Małopolsce na zatrudnienie w przemyśle może liczyć nawet 350 osób, a dzięki dużemu zróżnicowaniu ogłoszeń kandydaci właściwie mogą przebierać w ofertach zatrudnienia. Obecnie prowadzona jest rekrutacja między innymi na stanowiska produkcyjne i magazynowe dla firmy MAN Trucks w Niepołomicach, gdzie pracownicy mogą zarobić nawet 4500 zł brutto.

Dla osób nieposiadających odpowiednich uprawnień pracodawca zapewnia bezpłatne szkolenie z obsługi wózka widłowego, suwnicy i żurawia. Zatrudnieni mogą liczyć także na bogaty pakiet dodatków pozapłacowych, między innymi dofinansowanie posiłków, prywatną opiekę medyczną i kartę uprawniającą do korzystania z obiektów sportowych. Praca odbywa się w systemie dwuzmianowym, od poniedziałku do piątku.

W południowym regionie Polski firmy wchodzą w pełnię sezonu i coraz mocniej odczuwają silną presję związaną z realizacją planów produkcyjnych, co skutkuje poprawą oferty dla kandydatów.

Reklama

– Tegoroczne spowolnienie zimowe było też krótsze niż w latach ubiegłych, co dobrze wróży na kolejne kwartały – mówi Bogdan Grabczyk, ekspert rynku pracy z agencji zatrudnienia Manpower. – Warunki pracy poprawiają się z miesiąca na miesiąc. Firmy podnoszą stawki godzinowe, wydłużają okres zatrudnienia oraz masowo przejmują pracowników tymczasowych na umowy bezpośrednie. Wprowadzają również programy motywacyjne dla pracowników, jak na przykład premie wydajnościowe i dodatki antyabsencyjne.

 

Źródło: ManpowerGroup 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama