Profesjonalna izolacja rurociągów? Należy działać systemowo

Profesjonalna izolacja rurociągów? Należy działać systemowo Paroc

Kiedy trzeba zaizolować rurociąg prosty, praca wykonawcy (jak i sama izolacja) z reguły układa się gładko. Kiedy jednak instalacja skręca we wszystkich kierunkach, życie fachowca nie jest już tak proste. Chyba że skorzysta on z systemowych rozwiązań izolacyjnych Paroc.

Wydajność systemów grzewczych i wentylacyjnych w bardzo dużej mierze zależy od odpowiedniego doboru i starannego montażu izolacji. To prosta zależność, która ma duży wpływ na cykl życia instalacji oraz koszty eksploatacji budynku. Aby ułatwić wykonawcom dokładne zaizolowanie rurociągów o różnych kształtach i kątach zagięcia, Paroc – czołowy europejski producent izolacji technicznych z wełny kamiennej – stawia na sprawdzone, kompleksowe rozwiązania systemowe. W ofercie firmy można znaleźć produkty do izolacji odcinków prostych, prefabrykowane elementy do zabezpieczania kolan rurociągów, jak również specjalne akcesoria montażowe.

Grafika
Otulina Paroc Hvac Section AluCoat T

Wśród tych pierwszych warto zwrócić uwagę na otulinę Paroc Hvac Combi AluCoat T, która umożliwia dopasowanie średnicy wewnętrznej do zróżnicowanych średnic zewnętrznych rur w przedziale 12–18 mm oraz 22–28 mm. Rozwiązanie zapewnia bezcenną elastyczność w sytuacji, gdy rurociągi mają zróżnicowane średnice – na przykład zgrzewane kształtki z PP, które charakteryzują się większymi średnicami zewnętrznymi niż rury z PP. W przypadku rurociągów o większych średnicach dobrze sprawdzi się zaś system otulin Paroc Hvac Section AluCoat T. W przypadku konieczności izolacji krzywizn rurociągów zamiast ręcznie docinać fragmenty otuliny prostej, można wykorzystać gotowe rozwiązanie Paroc Hvac Bend AluCoat T. To niepalna izolacja z wełny kamiennej fabrycznie wykonana w kształcie kolana, którą łatwo jest dopasować do przewodów o zróżnicowanym kącie zagięcia.

Rury
Otulina Paroc Hvac Bend AluCoat T

Materiał to jednak nie wszystko. Liczy się też to, jak poradzi sobie z nim użytkownik. Dokładne wykonanie izolacji ułatwiają odpowiednio dopasowane i sprawdzone akcesoria Paroc. Noże do cięcia wełny kamiennej, druty wiązałkowe, zgrzewarki i gwoździe do mocowania izolacji (w tym gwoździe izolowane), taśmy klejące z przeznaczeniem do poszczególnych typów pokryć, manszety do wykańczania przewodów – to wszystko dostępne jest od jednego producenta, co gwarantuje pewność deklarowanych właściwości izolacji.

Źródło: Paroc

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę